thc-thc.com

7 niezwykłych kąpielisk na świecie

7 niezwykłych kąpielisk na świecie , jamaica.com.pl

Niezwykłe kąpieliska – Sua, Samoa, Południowy Pacyfik

Na świecie wciąż znajduje się wiele miejsc, które są mało znane turystom. Wśród nich są niezwykłe, krystalicznie czyste jeziora. Dzięki temu, że znajdują się daleko od siedlisk ludzkich, otoczone górami czy gęstymi tropikalnymi lasami, mało kto do nich dociera i mogą zachować swój naturalny charakter. Poznajcie najpiękniejsze z nich.

Niezależne państwo Samoa leży w Oceanii, na Oceanie Spokojnym i składa się z 9 wysp archipelagu Samoa. Cztery z nich są zamieszkane: Savaii, Upolu, Apolima i Manono. Pośród niewielkich zatok i skrytych przed ciekawskimi turystami plaż znajduje się Rów Oceaniczny To Sua Ocean. Ten niezwykły basen jest wypełniony turkusową, morską wodą, która wpływa tu dzięki podziemnym wulkanicznym kanałom. Jego nazwę można przetłumaczyć jako „wielka dziura”. Z jeziora można przepłynąć do wulkanicznej jaskini, gdzie aż roi się od ławic tropikalnych ryb pływających wśród licznych raf koralowych.

7 niezwykłych kąpielisk na świecie , jamaica.com.pl

Niezwykłe kąpieliska – Isalo, Madagaskar

Park Narodowy Isalo znajduje się południowo-zachodniej części Madagaskaru, w regionie Ihorombe. Jego główną atrakcją jest ukryte w tropikalnym lesie jezioro, które przyciąga uwagę piękną lazurową barwą. Trudno będzie się w nim ochłodzić, ponieważ ma temperaturę ok. 30 stopni Celsjusza. To nie jedyna atrakcja, jaką znajdziemy w parku. Tutejsze piaskowce tworzą spektakularny, półpustynny masyw różnokolorowych skał. Park stanowi świetne tereny do pieszych wędrówek.

7 niezwykłych kąpielisk na świecie , jamaica.com.pl

Niezwykłe kąpieliska – Erawan, Tajlandia

Park Narodowy Erawan znajduje się na obszarze prowincji Kanchanaburi w Tajlandii. Główną jego atrakcją są 7-poziomowe Wodospady Erawan, których tajemnicza nazwa wywodzi się z mitologii hinduskiej i oznacza trójgłowego białego słonia. Ze skał spływa do niewielkich, płytkich akwenów czysta woda o lazurowej barwie. Znajdująca się w nich woda ma właściwości lecznicze ze względu na wysoką zawartość związków mineralnych. Równie zachwycające są znajdujące się w granicach parku wapienne wzgórza Tham Phrao Tai. Wznoszą się one na wysokość od 165 do 996 m n.p.m.

7 niezwykłych kąpielisk na świecie , jamaica.com.pl

Niezwykłe kąpieliska – Skye, Szkocja

Skye nazywana „wyspą mgieł” to najdalej wysunięty na północ punkt archipelagu Hebrydów Wewnętrznych (składa się z ok. 200 wysp na północnym zachodzie Szkocji). Cała tutejsza linia brzegowa usiana jest zatoczkami, plażami i małymi jeziorami, które przyciągają amatorów surowego, szkockiego klimatu. Można tu również znaleźć poruszające wyobraźnię formacje skalne, takie jak Storr, góry liczące ponad 1000 m n.p.m., malownicze wodospady i legendarne zamki.

7 niezwykłych kąpielisk na świecie , jamaica.com.pl

Niezwykłe kąpieliska – Blue Lagoon, Islandia

Błękitna Laguna (Blue Lagoon) to kąpielisko geotermalne położone kilka kilometrów od miejscowości Grindavik i niecałe 50 km od stolicy Islandii, Reykjaviku. Na terenie obiektu znajduje się wielki basen stworzony w naturalnym źródle, gdzie podczas kąpieli unoszą się nad nami kłęby pary. Laguna łączy niezwykłe walory krajobrazowe – kontrast błękitno-mlecznej wody z czarno-brązową pokrywą lawy oraz wyjątkowe właściwości pielęgnacyjno-lecznicze. National Geographic umieścił ją na swojej liście 25 cudów świata, argumentując że „dymiące baseny o turkusowej barwie zamknięte w wulkanicznej pułapce przypominają krajobraz z innej planety”.

7 niezwykłych kąpielisk na świecie , jamaica.com.pl

Niezwykłe kąpieliska – Nanda Blue Hole, Vanuatu

Vanuatu to położone na zachód od Nowej Kaledonii państwo, złożone z 83 niewielkich wysp. Na głównej, Vanuatu, pomiędzy Zatoką Rekina a miasteczkiem Luganville znajduje się niezwykła oaza. Jest to mały akwen, który wypełniony jest wodą o niezwykłej, niebieskiej barwie. Intensywny kolor zawdzięcza związkom mineralnym. Na wyspach znajdują się również gejzery, 24 wulkany (największy z nich to Ambae, o wysokości 1496 m.n.p.m.), zaś w otaczających je wodach rafy koralowe.

7 niezwykłych kąpielisk na świecie , jamaica.com.pl

Niezwykłe kąpieliska – Cenote, Meksyk

Cenote to naturalna studnia, mająca połączenie z podziemnymi zasobami wód gruntowych, która powstaje w miejscu występowania wapiennych skał. Najwięcej można ich zobaczyć na półwyspie Jukatan. Woda w cenote jest niezwykle przejrzysta, dlatego z łatwością można dostrzec, co się znajduje na dnie. Czystość zawdzięcza podłożu wapiennemu, które stanowi naturalny filtr. Do najpopularniejszych studni, które są dostępne dla turystów należą: Cenote Ik Kil oraz Cenote de Dzitnup, położone niedaleko słynnego kompleksu Chichén Itzá.

źródło: turystyka.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.