thc-thc.com

Karkonosze – górski hit lata 2015

Karkonosze   górski hit lata 2015, jamaica.com.pl

Największe atrakcje Karkonoszy

Położone na południowy-wschód od Gór Izerskich, wpisane na listę światowych rezerwatów biosfery UNESCO, Karkonosze są pełne atrakcji. Jak informuje PAP, rekordowa w historii liczba turystów spędza w tym roku lato na tutejszych szlakach. Elektroniczny system liczenia osób codziennie odnotowuje ponad 20 tys. osób. Dominują Polacy, ale jest też wielu przybyszów np. z Danii, Holandii, Wlk. Brytanii oraz z Czech. – Bardzo cieszy taki widok, że młodzi rodzice z małymi dziećmi spacerują po szlakach w naszym parku. To uświadamia, że chcą młodym ludziom pokazać naprawdę atrakcyjne tereny – powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. Zaznaczył, że ważny jest nie tylko wzrost liczbowy turystów, ale fakt, że wielu z nich przyjeżdża z zagranicy lub odległych województw kraju. Jego zdaniem popularność tych gór bierze się też z faktu, że tegoroczne lato sprzyja górskim wędrówkom, ponieważ pogoda sprawia, iż w górach jest chłodniej. Co czeka na turystów w Karkonoszach? Przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje tego zakątka Polski.

Karkonosze   górski hit lata 2015, jamaica.com.pl

Atrakcje Karkonoszy – Świątynia Wang, Karpacz

Karpacz, przepięknie położone miasto u stóp Karkonoszy, w dolinie rzeki Łomnicy, to jedno z najpopularniejszych miejsc na letni wypoczynek w Polsce. Do największych atrakcji należy Świątynia Wang, której historia sięga przełomu XII i XIII wieku. Drewniany kościół został zbudowany w Norwegii, w miejscowości Vang, a do Karpacza trafił w 1842 roku. Obok świątyni znajduje się dzwonnica, chroniąca ją przed górskim wiatrem. Kościół i otaczające go wzniesienia tworzą wyjątkowo malowniczy obrazek.

Karkonosze   górski hit lata 2015, jamaica.com.pl

Atrakcje Karkonoszy – Śnieżka

Najwyższy szczyt Karkonoszy to Śnieżka, której wysokość wynosi 1602 m n.p.m. Należy do Korony Europy i pod względem panujących tu warunków stanowi jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Polsce. Wznosząca się w zachodniej części Czarnego Grzbietu, Śnieżka wyraźnie góruje nad okolicą – widok na najwyższy szczyt Karkonoszy oferuje większość pensjonatów w Karpaczu. Stanowi ona charakterystyczny punkt tutejszego krajobrazu, tak jak Giewont w Zakopanem. Zachód słońca widziany ze szczytu należy do najpiękniejszych w Polsce.

Karkonosze   górski hit lata 2015, jamaica.com.pl

Atrakcje Karkonoszy – Pielgrzymy

Na terenie Karkonoszy znajdują się także niesamowite formy skalne. Jeżeli wyruszymy z Karpacza, po około godzinnej wędrówce dotrzemy do Pielgrzymów. Te położone na wysokości ponad 1200 m n.p.m. formacje skalne składają się z granitu, a ich wysokość dochodzi nawet do 25 metrów! Umiejscowione wśród karkonoskiej roślinności, tworzą jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce.

Karkonosze   górski hit lata 2015, jamaica.com.pl

Atrakcje Karkonoszy – Śnieżne Kotły

Dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach z dobrze zachowanymi formami glacjalnymi są rozdzielone wąską skalną grzędą i wciśnięte w północne zbocza głównego grzbietu Karkonoszy, między Łabskim Szczytem a Wielkim Szyszakiem. Pionowe ściany skalne dochodzą do około 200 m wysokości, górna krawędź Wielkiego Kotła położona jest na wysokości 1490 m n.p.m. Znajdują się w nim dwa małe Śnieżne Stawki. Wielki Kocioł łącznie z Małym Kotłem stanowią ścisły rezerwat przyrody.

Karkonosze   górski hit lata 2015, jamaica.com.pl

Atrakcje Karkonoszy – wodospad Kamieńczyka

To najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach – jego próg znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Woda spada trójstopniową kaskadą z 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Ma on ok. 100 m długości, a jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Obok funkcjonują schronisko „Kamieńczyk” i „Szałas Sielanka”. Urok i baśniowy klimat wąwozu Kamieńczyka docenił Andrew Adamson, reżyser brytyjskiej produkcji „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

Karkonosze   górski hit lata 2015, jamaica.com.pl

Atrakcje Karkonoszy – Szrenica

Szrenica to górujący nad Szklarską Porębą szczyt w Głównym Grzbiecie Karkonoszy o wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi krzesełkowa Kolej Linowa SKI ARENY Szrenica. Na szczycie znajduje się znane schronisko górskie, a wierzchołek pokryty jest granitowym gołoborzem. Mimo iż Szrenica nie jest górą wysoką, zimą panują tu warunki śniegowe takie jak w Alpach na wysokości 2000 m n.p.m. Szrenica jest również rewelacyjnym punktem widokowym na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Góry Kaczawskie. Obok ciekawe grupy skalne – Końskie Łby, Szronowiec, Trzy Świnki.

Karkonosze   górski hit lata 2015, jamaica.com.pl

Atrakcje Karkonoszy – Chojnik

Górujący nad Jelenią Górą zamek Chojnik należy do najwspanialszych i najbardziej romantycznych twierdz naszego kraju. Góra, na której stoi wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do Piekielnej Doliny. W XVII wieku zamek spłonął od uderzenia pioruna i wkrótce była siedziba rodu Schaffgotsch stała się atrakcją turystyczną dla przebywających w Cieplicach kuracjuszy. Z zamkiem związana jest legenda o księżniczce Kunegundzie, która z żalu rzuciła się w przepaść.

źródło: turystyka.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.