thc-thc.com

Czy marihuana jest dobra dla kobiet w ciąży?

Czy marihuana jest dobra dla kobiet w ciąży? , jamaica.com.pl

Na Jamajce, kobiety w ciąży szukają ulgi od mdłości i stresu, i często używają konopi indyjskich w formie herbaty lub jedzenia, aby złagodzić ich objawy.

Prawie 40 lat temu, dr Melanie Dreher została wybrana przez swoich profesorów, aby wyjechać do Jamajki i badać skutki używania marihuany u kobiet w ciaży i ich dzieci. Dreher mieszkała pośród wiejskich mieszkańców Jamajki, i odkryła, że stosowanie marihuany w codziennym życiu jest tam rutyną. Prowadziła szereg doświadczeń wśród społeczności lokalnych, i badała badania na temat zdrowia i rozwoju jamajskich kobiet i dzieci. Wydała kilka raportów pokazujących, że dzieci urodzone przez matki, które używają konopi są lepiej przystosowane niż dzieci urodzone przez matki, które nie korzystają z medycznej rośliny.

Dreher badała 24 niemowląt narażonych na marihuanę w łonie matki, i 20 niemowląt których matki nie stosowały konopi. Odkryła, że tamtejsza kultura opiera się na spożywaniu konopi indyjskich, i uważa, że ziele jest traktowane jako sakrament. Wyniki badań nie wykazały negatywnego wpływu na dzieci urodzone przez matki, które używały marihuany; przeciwnie, wydawało się, że nawet je przewyższają szybkością rozwoju.

Badania dotyczące używania konopi w Ameryce Północnej twierdzą, że może to doprowadzić do wad wrodzonych i problemów rozwojowych.

Główny fundator Dreher, National Institute on Drug Abuse (Narodowy Instytut Nadużywania Narkotyków), nie był zadowolony z wyników pracy w terenie, i przerwał dalsze finansowanie badań. Dreher powiedziała w wywiadzie: “To było jasne, że NIDA nie będzie dalej zainteresowane finansowaniem badań, które nie przyniosły negatywnych efektów. Powiedziano mi, że badania nie zostaną wznowione. Brakowało nam możliwości badania dzieci w okresie dojrzewania i dorosłości.”

źródło: faktykonopne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.