Gdy pies jest na haju

Wraz z legalizacją marihuany wzrasta również liczba wypadków z jej udziałem w roli głównej. Zazwyczaj chodzi tutaj o starsze osoby albo dzieci, które nieświadomie spożyły żywność z zawartością cannabisu. Co jednak wiemy na temat ryzyk występujących wtedy, gdy THC dostanie się do organizmu naszego zwierzaka? I w jakiej sytuacji należy udać się do lekarza weterynarii? Magazyn Vice przeprowadził wywiad z zastępczynią przewodniczącego brytyjskiego związku lekarzy weterynarii, Gudrun Ravetz, i uzyskał odpowiedź na te pytania.

Według Ravetz toksyczne oddziaływania cannabisu u zwierząt są również przewidywalne, ale zależne od wagi ciała zwierzęcia. Najczęściej występują skutki neurologiczne. Cannabis powoduje wtedy, że zwierzę traci równowagę albo powoduje niekontrolowane ruchy. Rausz i hiper aktywność również mogą wystąpić. Przypadki śmiertelne są rzadkie, ale trzeba liczyć się z tym, że mogą wystąpić długotrwałe uszkodzenia, dlatego radzi się, aby po takim incydencie zwierzę obejrzał lekarz weterynarii.

Ravetz jest zdania, że przeżycie rauszu dla zwierząt jest całkowicie nieprzyjemne nawet wtedy, gdy nie ma widocznych jakichkolwiek niepokojących symptomów. Radzi ona, aby w żadnym wypadku nie podawać świadomie cannabisu naszym czworonogom. Bardzo ważnym jest jednak, aby w takim przypadku od razu przyznać się weterynarzowi, aby mógł on jak najszybciej zastosować odpowiednie kroki.

Głównym problemem zdaniem Dr. Carly Fox, lekarce z New Yorker Animal Medical Center Emergency, że człowiek jest przygotowany na działanie cannabisu, gdy spożywa jakiekolwiek produkty z jego zawartością, psy czy koty, natomiast, nie mają pojęcia o tym, co się z nimi wydarzy, i to dodatkowo im doskwiera. Oprócz zaburzeń koordynacji dodatkowo występuje nietrzymanie moczu.

Zwierzę prawdopodobnie będzie moczyło się w mieszkaniu i poza tym będzie bardziej wrażliwe na odgłosy oraz inne bodźce. Nie zaleca się wywoływać u zwierzaka w jakikolwiek sposób wymiotów, ponieważ w stanie spoczynku może on się zadławić wymiocinami. Psy, które zjadły ciasteczka cannabisowe, z ogóły trzeźwieją w przeciągu 12 – 24 godzin. Gdyby to nie nastąpiło, należy zgłosić się do lekarza weterynarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.