Młodzi Ludzie z Problemami Fizycznymi Częściej Spożywają Marihuanę

Zażywanie Konopi Indyjskich Jest Bardziej Powszechne Wśród Młodych Ludzi z Problemami Cielesnymi

Ból i złe samopoczucie fizyczne mogą być uciążliwe. Badanie przeprowadzone w Norwegii wykazało, że młodzi ludzie częściej sięgają po konopie indyjskie.

Jak często młodzi ludzie cierpią z powodu bólu i nudności? Czy wśród młodzieży istnieje związek między problemami fizycznymi a używaniem konopi indyjskich? Szef badania Marja Leonhardt i jej zespół zajęli się tymi kwestiami. Zespół przeanalizował dane z dużej ankiety przeprowadzonej wśród uczniów w Norwegii. Uczestniczyło w nim około 240.000 młodych ludzi w wieku od 13 do 19 lat.

Połowa Młodzieży Odczuwa Co Najmniej Sporadyczne Bóle

Wyniki wskazują, że około połowa respondentów odczuwa sporadyczne bóle głowy lub bóle mięśni i stawów. Siedem procent twierdzi, że codziennie cierpi na bóle głowy. Równie wiele osób zgłasza codzienne bóle szyi i ramion. Około sześciu na dziesięciu nastolatków przyznaje, że przynajmniej od czasu do czasu odczuwa bóle brzucha lub nudności.

Według danych młodych ludzi w ciągu ostatnich 12 miesięcy osiem procent zażywało konopie indyjskie przynajmniej raz. Doświadczenie konsumpcyjne wzrasta wraz z wiekiem. Podczas gdy w ubiegłym roku dwa procent młodych ludzi paliło marihuanę, to przypadku absolwentów szkół średnich liczba ta wynosiła już 19 procent. Oznacza to, że zażywanie konopi indyjskich jest nieco mniej rozpowszechnione wśród młodzieży norweskiej niż w innych krajach europejskich.

W wyniku pogłębionej analizy zespół badawczy wykazał, że istnieje związek pomiędzy częstością występowania problemów fizycznych a stosowaniem konopi indyjskich. Młodzież, która odczuwa codzienne bóle lub nudności, częściej zażywa marihuanę niż młodzież, która rzadziej doświadcza problemów fizycznych. Na przykład 10 procent nastolatków, którzy palą marihuanę, zgłasza codzienne bóle głowy, ale u abstynentów jest to już tylko 7 procent chłopców i dziewcząt.

Częste Używanie Konopi Indyjskich w Przypadku Problemów Psychicznych

Analiza wykazała również, że zdrowie psychiczne również jest związane z zażywaniem konopi indyjskich. Wśród nastolatków, którzy przestali palić konopie, 17 procent ma problemy psychiczne, takie jak depresja lub zaburzenia lękowe. Tymczasem wśród młodzieży palącej marihuanę odsetek ten wynosi 32 procent.

Zespół badawczy wykazał, że związek między problemami fizycznymi a używaniem konopi indyjskich ma jednak znaczenie statystyczne. Oznacza to, że problemy fizyczne, takie jak ból, są związane z używaniem konopi indyjskich, niezależnie od stanu zdrowia psychicznego.

Dlaczego tak jest? Zespół badawczy może na ten temat tylko spekulować. Młodzi ludzie mogą palić marihuanę, ponieważ obiecują sobie jakąś formę ulgi w dolegliwościach fizycznych. W rzeczywistości marihuana jest również stosowana jako lek na bóle i nudności. Jednak samo zażywanie konopi indyjskich może również wywoływać nudności i silne wymioty. W związku z tym konopie indyjskie mogą być przyczyną dolegliwości fizycznych.

Zdaniem zespołu badawczego młodzież z problemami fizycznymi powinna zostać poinformowana o tym, że zażywanie konopi indyjskich wiąże się z dodatkowym zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ spodziewa się ulgi w swoich dolegliwościach. Wśród nich można wymienić rozwój uzależnienia od konopi indyjskich z innymi następującymi problemami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.