thc-thc.com

USA: Marihuana, władza federalna i Stany

USA: Marihuana, władza federalna i Stany, jamaica.com.pl

Stany Zjednoczone zdają się być coraz bardziej niezadowolone z polityki prowadzonej przez władze federalne związanej z marihuaną.

Jak donosi Jonathan H. Adler, piszący dla The Washington Post, dwa tuziny stanów zezwalają na stosowanie medycznej marihuany zgodnie z przepisami prawnymi państwa, ponad tuzin stanów zalegalizował posiadanie marihuany oraz dwa stany, Kolorado i Waszyngton, zalegalizowały posiadanie, stosowanie oraz sprzedaż marihuany zgodnie z rozumieniem prawa państwa. Tej jesieni jeszcze dwa stany, Oregon oraz Alaska, mogą zdecydować się na legalizację marihuany, zaś inne stany poważnie zastanawiają się nad zalegalizowaniem medycznej marihuany (m.in. Floryda).

W tym tygodniu kandydat na gubernatora z ramienia Partii Demokratycznej również stanął w obronie medycznej marihuany, jednak nie można wykluczać, iż zrobił to dla zyskania większego poparcia wśród wyborców, potrzebnego z powodu słabnących sukcesów kampanii. Niemniej jednak, marihuana wciąż pozostaje ograniczona przez prawo federalne.Wciąż nierozwiązanymi tematami w obrocie marihuaną są: prawo pierwokupu, klauzulę e-commerce, problemy, z którymi borykają się banki obsługujące firmy związane z marihuaną.

źródło: cannabisnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.