Dekarboxylacja – herbata z cannabisu jako alternatywa dla palenia

Medyczna marihuana nie musi wcale być palona lub przyjmowana w formie tabletek, ale może być przyrządzona jako herbata do picia. Aby zawarte w cannabisie cannabinoidy mogły się prawidłowo rozpuścić w herbacie, należy zwrócić uwagę na pewne kwestie. Jeśli taką herbatę z cannabisu przyrządzimy w odpowiedni sposób, to około jednej dziesiątej cannabinoidów z użytych pąków cannabisu trafi do naszego krwiobiegu i w ten sposób uzyskamy wymagane poczucie haju.

Jeśli otrzymamy zalecenie od lekarza na pąki marihuany, to musimy wiedzieć, że cannabinoidy zawarte w tej roślinie nie są w niej zawarte w swojej czystej formie, ale są w niej zamknięte w postaci kwasów karboksylowych, które są uwalniane pod wpływem wysokich temperatur, czyli rzez spalanie, waporyzację albo wygotowanie w wodzie.

Aby nastąpiło pożądane działanie cannabisu, jego składniki muszą najpierw zostać chemicznie zmienione, co następuje w trakcie tak zwanej dekarboksylacji.

Z kwasów karboksylowych THCA i CBDA podczas tego procesu jest uwalniany jeden molekuł tlenku węgla, przez co powstają związki THC i CBD. W tym celu można wybrać pomiędzy dwoma metodami.

Metoda 1: (przed przygotowaniem herbaty) kwiaty cannabisu umieszczamy na dziesięć minut w piekarniku rozgrzanego do 140 stopni Celsjusza, po czym umieszczamy je w naczyniu i zalewamy gorącą wodą.

Metoda 2: (podczas przygotowywania herbaty) gotujemy kwiaty cannabisu w wodzie.

Należy już wcześniej zdecydować, czy dekarboksylacja ma nastąpić przed czy w trakcie przygotowywania herbaty. Jeśli przygotowujemy ją Metodą 1 to:
po wyjęciu kwiatów z piekarnika zalewamy je około 250 mililitrami gorącej wody i odstawiamy ją pod przykryciem na 15 minut. THC nie rozpuszcza się w wodzie, potrzebujemy więc tłustej substancji, której dodamy do herbaty, Może to być łyżeczka oleju kokosowego, śmietanki, czy masła.

Jeśli decydujemy się na Metodę 2 to:
gotujemy kwiaty cannabisu w zakrytym naczyniu w około 400 mililitrach wody. Wcześniej dodajemy jednak tak jak w pierwszym przypadku łyżeczkę jakiegoś tłuszczu, po czym całość gotujemy przez godzinę czasu.

Samą dawkę kwiatów cannabisu należy wcześniej skonsultować z lekarzem. Zaleca się jednak zawsze zacząć małą dawką, aby nasze ciało mogło przywyknąć do działania cannabisu/herbaty. Jej działanie następuje dopiero po upływie 90 minut.

Herbatę z cannabisu można pić na ciepło jak i na zimno i można ją wzbogacać na przykład mlekiem migdałowym, czy sojowym albo miodem. Do świeżo przygotowanej herbaty można dodać także startego imbiru albo wyciśniętej cytryny. Należy ją przechowywać w lodówce nie dłużej niż dwa dni.

Taka herbata pomaga szczególnie przy takich dolegliwościach, które dotyczą bezpośrednio naszego układu pokarmowego. Mogą to być mdłości, wymioty, skurcze żołądka. Ponadto taka herbata wspomaga i reguluje przewód pokarmowy oraz wspomaga apetyt. Oprócz tego uspokaja nasz układ nerwowy i pomaga nam poradzić sobie lepiej ze stresem. Zwalcza różne rodzaje bólu.

Każdy pacjent przed zażyciem jakiegokolwiek leku powinien zapoznać się z jego skutkami ubocznymi. Tak jest też w przypadku cannabisu, gdyż każdy organizm jest inny i każdy inaczej reaguje. Herbata konopna może przede wszystkim spowodować nasilone lub zmniejszone działanie niektórych leków. Należy skonsultować się więc z lekarzem.

W sklepach dostępna jest herbata konopna jednak bez znacznej zawartości THC równej 0,2 procenta, która nie wywoła żadnego haju. Należy zwracać uwagę, aby taka herbata pochodziła z ekologicznych upraw, wtedy mamy pewność, że nie będzie zanieczyszczona opryskami bądź pestycydami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.