Francja: Macron zapowiada złagodzenie prawa dotyczącego cannabisu

Palenie trawki we Francji – kto już tam był pewnie w ogóle nie uwierzy, że Francja posiada jedno z najbardziej surowych praw jeśli chodzi o cannabis. Francja to jedno z pozostałych sześciu państw Europy, w których spożywanie cannabisu jest karalne.

I to jak karalne! Według prawa najwyższą karą za palenie marihuany jest kara pieniężna w wysokości 3.750 euro jak również kara pozbawienia wolności na jeden rok – i to tylko za zapalenie jednego jointa!

Teraz prawo to ma zostać zmienione, aby żaden Francuz nie musiał już iść za kratki z powodu zwykłego zapalenia trawki. Do końca roku kara pozbawienia wolności ma zostać ściągnięta jako możliwość sankcjonowania spożywania cannabisu.

Była to jedna z obietnic wyborczych nowego Prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Christophe Castaner, który jest Rzecznikiem Prasowym Francji wypowiedział się jednak w związku z tym, że nikt nie powinien oczekiwać dekryminalizacji spożywania cannabisu.

Mimo to, ściągnięcie kary pozbawienia wolności za spożywanie cannabisu to pierwszy krok w dobrą stronę. Uważa tak też jeden z rzeczników związku zawodowego policji:

„jest to dobry pomysł, który orientuje się rzeczywistością. Większość policjantów, którzy przyłapią osoby palące marihuanę mówią jej, że ma wyrzucić jointa i nie śledzą tej sprawy dalej. Po prostu przymykają na to oko.”

Czasami policjanci sami pociągną jointa, aby sprawdzić, czy naprawdę mają do czynienia z cannabisem. O tym rzecznik policji jednak nie wspominał…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.