Kolumbia: Pierwsza Medyczna Marihuana dla Pacjentów

Producent marihuany w Kolumbii otrzymał teraz pierwszą zgodę rządu na produkcję konopi indyjskich o wysokiej zawartości THC i dostarczanie ich pacjentom w kraju. W marcu tego roku Clever Leaves w Kolumbii otrzymał zgodę rządu na eksport kwiatów konopi indyjskich do Kanady dla celów naukowych.

Zgodnie z raportem medialnym producent konopi Khiron Life Science otrzymał obecnie licencję nie tylko na eksport, ale również na sprzedaż krajową konopi medycznych o wysokiej zawartości THC. Przed udzieleniem tego zezwolenia komercyjni producenci marihuany mogli sprzedawać wyłącznie produkty z konopi indyjskich o wartości THC niższej niż jeden procent.

Kolumbia ma nawet 15.000 nowych pacjentów

Dzięki zatwierdzeniu, Khiron Life Science może teraz dostarczać konopie medyczne o wysokiej zawartości THC (5 do 20 procent). Umożliwia to leczenie do 15.000 nowych pacjentów poprzez Latynoamerykański Instytut Neurologii i Układu Nerwowego (ILANS).

Marihuana medyczna jest wykorzystywana do leczenia różnych chorób i dolegliwości. Należą do nich zaburzenia snu, ból neuropatyczny, padaczka, stwardnienie rozsiane i choroba Parkinsona.

„Bardzo ważne było dla nas uzyskanie zgody na dystrybucję komercyjną, abyśmy mogli natychmiast leczyć więcej pacjentów. Leczenie przewlekłego bólu z wyższą zawartością THC jest bardziej skuteczne. Wielu pacjentów przechodzi z opiatów na THC. Im dłuższy czas oczekiwania, tym większy stres”, wyjaśnił Alvaro Torres, dyrektor generalny Khiron Life Science.

Zezwolenia dla Khiron Life Science

Zatwierdzenie regulacyjne jest wynikiem nowych kontyngentów handlowych przyznanych Khiron Life Science przez kolumbijski zespół ds. kontyngentów technicznych (TQG). Dzięki temu przedsiębiorstwo może zakupić do 1.234 funtów (ok. 65 000 jednostek) medycznej marihuany o wysokiej zawartości THC do uprawy i sprzedaży.

Firma uzyskała również zezwolenie na eksport ekstraktów roślinnych do Urugwaju. Ponadto umowa pozwala na dostarczanie produktów o wartości 13,5 miliardów dolarów na brazylijski rynek konopi medycznych.

Eksport medycznych konopi na potrzeby brytyjskich badań

Spółka uzyskała również zezwolenie na ekspor konopi indyjskich do Wielkiej Brytanii do celów naukowych. Badanie przeprowadzone przez Royal College of Psychiatrists w Londynie pod nazwą Project Twenty21, ma objąć łącznie 20.000 pacjentów do końca 2021 roku.

Celem jest dostarczenie najbardziej kompleksowych dowodów skuteczności konopi indyjskich jako potencjalnej terapii chorób takich jak PTSD, zespół Tourette’a, padaczka, stwardnienie rozsiane i zaburzenia lękowe. Do tej pory Khiron Life Science jest jedynym latynoamerykańskim producentem, który jako dostawca konopi jest zaangażowany w Projekt Twenty21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.