nasiona konopi thc, feminizowane i automatyczne, do domu, na dwór

Konsumenci cannabisu mają gorsze wykształcenie

W trakcie studiów na pewno przydatne jest posiadanie czystego i klarownego umysłu. Niektórzy studenci i studentki sięgają jednak po cannabis, i to nawet codziennie. Grupa naukowców z USA postanowiła w związku z tym pójść tym tropem i zbadać, jak konsumpcja cannabisu oddziałuje na osiągnięcia studentów.

Konsumenci cannabisu mają gorsze wykształcenie, jamaica.com.pl

Zbadano w tym celu ponad 3000 studiujących z 11 amerykańskich szkół wyższych. W każdym semestrze przepytywano ich na temat ich konsumpcji marihuany. Czas trwania studiów to 4 lata, kończące się dyplomem. Ostatnie badanie miało miejsce na końcu 4 roku. Największą grupą okazali się być niekonsumujący.

Na podstawie danych podzielono badanych na 4 grupy. Największą grupą okazali się być abstynenci z 69%.

17% to studenci, którzy konsumują tylko sporadycznie,
5 % zredukowało swoja konsumpcję podczas studiów, a
6 % zwiększyło.

Zauważalne było to, że nawet sporadyczna konsumpcja prowadziła do gorszych ocen. Najgorsze wyniki miała grupa studiujących, która w przeciągu studiów zwiększyła konsumpcję cannabisu. Mało tego, w tej grupie najwięcej osób kończyło studia bez uzyskania dyplomu albo nie zdołało ich ukończyć w 4 lata.

Jednak trzeba zauważyć, że nie można w 100% pewności powiedzieć, że te badania nie dostarczają żadnych dowodów na to, że konsumpcja cannabisu jest przyczyną gorszych wyników. Ale istnieje pewne powiązanie tych dwóch aspektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.