Konsumenci cannabisu mają gorsze wykształcenie

W trakcie studiów na pewno przydatne jest posiadanie czystego i klarownego umysłu. Niektórzy studenci i studentki sięgają jednak po cannabis, i to nawet codziennie. Grupa naukowców z USA postanowiła w związku z tym pójść tym tropem i zbadać, jak konsumpcja cannabisu oddziałuje na osiągnięcia studentów.

Zbadano w tym celu ponad 3000 studiujących z 11 amerykańskich szkół wyższych. W każdym semestrze przepytywano ich na temat ich konsumpcji marihuany. Czas trwania studiów to 4 lata, kończące się dyplomem. Ostatnie badanie miało miejsce na końcu 4 roku. Największą grupą okazali się być niekonsumujący.

Na podstawie danych podzielono badanych na 4 grupy. Największą grupą okazali się być abstynenci z 69%.

17% to studenci, którzy konsumują tylko sporadycznie,
5 % zredukowało swoja konsumpcję podczas studiów, a
6 % zwiększyło.

Zauważalne było to, że nawet sporadyczna konsumpcja prowadziła do gorszych ocen. Najgorsze wyniki miała grupa studiujących, która w przeciągu studiów zwiększyła konsumpcję cannabisu. Mało tego, w tej grupie najwięcej osób kończyło studia bez uzyskania dyplomu albo nie zdołało ich ukończyć w 4 lata.

Jednak trzeba zauważyć, że nie można w 100% pewności powiedzieć, że te badania nie dostarczają żadnych dowodów na to, że konsumpcja cannabisu jest przyczyną gorszych wyników. Ale istnieje pewne powiązanie tych dwóch aspektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.