Projekt Pilotażowy w Niderlandach Przechodzi Do Następnej Fazy

Jak donosi magazyn Benzinga, po rozpoczęciu z pewnymi opóźnieniami eksperymentu dla legalnych łańcuchów dostaw dla Coffeeshopów w Holandii, projekt przejdzie teraz bezpośrednio do następnej fazy i został rozszerzony na kolejne miasta.

Już od dawna osoby zażywające konopie indyjskie w Holandii bez żadnych ograniczeń ze strony władz mogą odwiedzać słynne kawiarnie i zaopatrywać się w marihuanę. To, co dla wielu ignorantów wydaje się legalnym i regulowanym handlem, jest w rzeczywistości paradoksalną i niełatwą sytuacją, która legalizuje czarny rynek w tym kraju od kilkudziesięciu lat. Konsumenci mogą wprawdzie swobodnie kupować marihuanę, ale sprzedawca musi zaopatrywać się tylnymi drzwiami. Więc kupuje towar z nielegalnych źródeł.

Wreszcie Kontrolowana Jakość Zamiast Czarnego Rynku

Być może holenderski projekt pilotażowy ma na celu położenie kresu tej sytuacji. W holenderskim eksperymencie modelowym, który początkowo wzbudzał wśród polityków kontrowersje, ale mimo to został pomyślnie zatwierdzony, marihuana może być legalnie uprawiana, przetwarzana, a następnie dostarczana do Coffeeshopów uczestniczących w projekcie gmin.

Klienci Coffeeshopów otrzymują tam legalną marihuanę o regulowanej i kontrolowanej jakości. Projekt pilotażowy jest tymczasowo ograniczony do kilku miast i gmin, które wcześniej się do niego zgłosiły, ale obecnie ma zostać rozszerzony. Osiem nowych miast wkrótce otrzyma legalną marihuanę z licencjonowanej produkcji, wypierając tym samym czarny rynek.

Osiem Miast Również Bierze Udział w Projekcie Modelowym

Czteroletni eksperyment rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku w gminach Tilburg i Breda. W kolejnym etapie legalna i certyfikowana marihuana zostanie również dostarczona do Coffeeshopów w Groningen, Zaanstad, Almere, Arnheim, Nijmegen, Voorne an Zee, Heerlen i Maastricht.

Ważnym warunkiem uczestnictwa w projekcie jest dołączenie wszystkich kawiarni. Ponieważ nie udało się tego osiągnąć na przykład w Amsterdamie, największe miasto Holandii nie znalazło się wśród uczestników projektu. Przyłączenie się większej liczby gmin i miast do projektu pilotażowego mogłoby znacznie wzbogacić cały eksperyment, ponieważ stworzyłoby miejsce dla większej liczby producentów, a tym samym dla szerszego asortymentu produktów z konopi indyjskich.

Na początku tego roku niektórzy posłowie holenderskiego parlamentu bezskutecznie próbowali przedwcześnie zakończyć projekt. W ciągu czterech lat zostaną zebrane dane, które następnie zostaną ocenione i wykorzystane przez rząd i władze do podjęcia decyzji, czy projekt należy przedłużyć, czy nawet wprowadzić jako stałą praktykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.