Czy Kalifornia Wkrótce Zalegalizuje Psychodeliki Jako Lek?

Projekt ustawy legalizującej ośrodki terapeutyczne, w których mają być przeprowadzane terapie substancjami psychotropowymi przeszedł ostatnio przez ważną komisję senacką w stanie Kalifornia.

Senatorowie z Kalifornii pracują nad ustawą legalizującą ośrodki leczenia psychodelicznego. W Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Senatu Kalifornijski ustawodawca zagłosował za propozycją utworzenia ośrodków leczenia. Umożliwiają one dorosłym od 21 roku życia dostęp do różnych substancji psychoaktywnych, które w większej części świata są zakazane i traktowane jako niebezpieczne narkotyki. Należą do nich grzyby zawierające psylocybinę, MDMA, DMT, meskalina i inne psychedeliki.

Projekt ustawy, którego zażądał demokratyczny gubernator Gavin Newsom, poparty w szczególności przez senatora Scotta Wienera (D), nosi nazwę „Regulated Therapeutic Access to Psychedelics Act” i już na początku kwietnia przeszedł przez Senacką Komisję ds. Gospodarki, Pracy i Rozwoju. Projekt został przekazany Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i został przyjęty stosunkiem głosów trzech do dwóch. Teraz projekt został przekazany do rozpatrzenia komitetowi zatwierdzającemu.

Medyczne Stosowanie Psychodelików Powinno Stać Się Legalne

Chociaż na pierwszy rzut oka projekt reformy wydaje się bardzo postępowy i ambitny, to w rzeczywistości jest on raczej ostrożnym krokiem w kierunku uregulowania kwestii związanych z substancjami psychoaktywnymi w kontekście medycznym. W przypadku pomyślnego wdrożenia, wkrótce w Kalifornii pojawi się legalny dostęp do psychodelików w ramach opieki terapeutycznej.

Jednakże poza uregulowanymi metodami leczenia w zakresie ścigania i sankcji karnych, które mogą wiązać się z zażywaniem narkotyków, nic się nie zmieni. Osoby dopuszczone do takiego ośrodka muszą wcześniej przejść rygorystyczną kontrolę bezpieczeństwa i stanu zdrowia.

Gubernator Sprzeciwia Się Powszechnej Dekryminalizacji

Zgodnie z przepisami projektu ustawy również personel medyczny, który ma podawać substancje psychodeliczne, musi spełniać określone wymogi oraz przejść odpowiednie szkolenia. W celu wdrożenia i kontroli zostanie powołany specjalny organ – Division of Regulated Psychedelic-Assisted Therapy (Wydział ds. Regulowanej Terapii Wspomaganej Psychodelicznie). Ma ona na celu uregulowanie programu terapeutycznego oraz wprowadzenie i wdrożenie nowych procedur zatwierdzania dla producentów, laboratoriów badawczych, a także ośrodków leczenia.

W rzeczywistości „Regulated Therapeutic Access to Psychedelics Act” obejmuje również finansowanie działań informacyjnych i kampanii uświadamiających społeczeństwo na temat bezpiecznego zażywania substancji psychodelicznych, potencjalnych zagrożeń i korzyści.

Biorąc pod uwagę fakt, że gubernator Newsom przyspieszył prace nad ustawą, można go uznać za zwolennika legalizacji substancji. Wrażenie to jest trochę mylące, bo przecież to właśnie Newsom zawetował w zeszłym roku inicjatywę legislacyjną, która ogólnie dekryminalizowała niektóre substancje psychoaktywne. Gubernator zażądał wtedy propozycji, która dotyczyłaby jedynie zastosowań terapeutycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.