Zioła i Rośliny Które Można Mieszać i Palić z Marihuaną

Rośliny Nadające Się Do Palenia w Połączeniu z Konopiami Indyjskimi

Istnieje wiele takich roślin, które można palić oraz waporyzować i nie jest to wcale tylko tytoń oraz marihuana. Lista takich roślin jest dosyć spora i zaskakująca, a poniżej przedstawiamy Wam niektóre z nich. Co ciekawe, rośliny te nie są psychoaktywne, są uważane za całkowicie bezpieczne, a co najważniejsze, są legalne i nie uzależniają. Niektóre zioła mają bardzo miękki, delikatny i aromatyczny dym. Mogą one być palone lub waporyzowane samodzielnie lub doskonale nadadzą się do palenia w połączeniu z konopiami indyjskimi. Często można je spotkać w przydomowym ogródku, jeśli jednak nie, to w bardzo łatwy sposób możemy je sami uprawiać, a potem suszyć i spożywać. Istnieje wiele roślin, które można palić, a my chcemy Wam przedstawić te najczęściej używane, które są łatwe do uprawy w domu. W ten sposób można przygotować własną mieszankę ziołową jako substytut tytoniu. Przykładowo wysuszona i rozdrobniona dziewanna znana jest jako podstawa wielu mieszanek ziołowych.

Dziewanna Drobnokwiatowa tzw. Ucho Niedźwiedzia (Verbascum thapsus)

Jest to roślina dwuletnia o długich łodygach kwiatowych, której wysokość osiąga metr. Rośnie ona głównie na terenach wylesionych, nieużytkowych i na zboczach. Można ją łatwo wyhodować z nasion w ogrodzie lub kupić już wysuszone w sklepie zielarskim. Rośliny dziewanny preferują miejsca słoneczne i dobrze zdrenowaną glebę. Stanowi doskonałą bazę dla mieszanek do palenia. Dobrze komponuje się zarówno z sativami, które mają działanie pobudzające, jak i indicami, które mają działanie relaksujące.
Roślina ta ma długą tradycję jako środek wzmacniający dla płuc. Może pomóc w łagodzeniu kaszlu. Jej dym jest bardzo lekki, łagodny i prawie bez smaku.

Tarczyca Bajkalska tzw. Bajkalina (Scutellaria baicalensis)

Jest ona znane już od tysięcy lat w Rosji, Mongolii, a szczególnie Chin, gdzie jej historia jako roślina lecznicza w tradycyjnej medycynie chińskiej jest bardzo długa. Tutaj znana jest ona pod nazwą Huang Qin i do dziś jest jednym z 50 najważniejszych ziół używanych w tamtejszej medycynie.
Naukowcom udało się udowodnić, że zawiera ona aktywny składnik o nazwie wogonina, o którym mówi się, że jest wyzwalaczem funkcji samobójczej w komórkach rakowych. Naukowcy z Uniwersytetu Wiedeńskiego potwierdzili to w 2011 roku. Ponadto bajkalina jest uważana za roślinę przeciwzapalną i pomocną w zwalczaniu infekcji. Stosuje się ją przy problemach z krążeniem i przy wysokim ciśnieniu krwi.

Tarczyca Bocznokwiatowa (Scutellaria lateriflora L.)

Tarczyca bocznokwiatowa jest uważana za zioło relaksacyjne ze względu na swoje działanie uspokajające. Często stosuje się go przed snem i dla wieczornego odprężenia. Mówi się również, że ma działanie regulujące stany lękowe. W przeszłości ta lecznicza roślina była stosowana jako środek tonizujący nerwy i uspokajający przy epilepsji, nerwobólach i bezsenności.

Podbiał Pospolity (Tussilago farfara)

Rośliny podbiału pospolitego są bardzo często spotykane w Polsce. Osiągają wysokość do 30 cm i rosną jak roślina okrywowa. Tworzą one rozległy system korzeniowy. Nasiona podbiału kiełkują tylko wtedy, gdy są świeże, a same rośliny preferują wilgotną glebę i słoneczne stanowisko. Podbiał ma działanie wykrztuśne. Jego dym jest lekki i dość neutralny smaku. Ze względu na działanie odkrztuszające nie powinno się go używać w mieszankach w zbyt dużej ilości, aby uniknąć gwałtownego kaszlu.

Bylica Pospolita (Artemesia vulgaris)

Bylica jest rośliną wieloletnią, która dorasta do 60 cm wysokości. Występuje ona w Polsce, szczególnie pospolita jest w regionach niżu, oraz na pogórzu. Jej uprawa z nasion jest trudna, o wiele łatwiej jest pracować z roślinami doniczkowymi i samemu robić sadzonki. Rośliny te wymagają niewielkiej pielęgnacji, a w miejscach wilgotnych mogą nawet stać się inwazyjne.

Nie ma ona tak wyraźnego uspokajającego i relaksującego działania jak marihuana, ale jest doskonała jako substytut tytoniu w jointach lub w bongu. Smak przypominający szałwię bardzo dobrze komponuje się z odmianami konopi z dużą ilością linalolu, czyli terpenu lawendy. W wielu starożytnych kulturach bylica była powszechnie stosowaną rośliną leczniczą. Była ona palona w celu wywoływania żywych snów i ma łagodne działanie psychotropowe. Dym z bylicy jest łagodny i ma przyjemny lekko słodki smak.

Lobelia rozdęta tzw. Indiański Tytoń (Lobelia inflata)

Indiański tytoń pochodzi z Ameryki Południowej i z botanicznego punktu widzenia nie jest spokrewniony z tytoniem. Jest za to często stosowany jako substytut tytoniu i wiele osób używa go w walce z nałogiem palenia papierosów. Efekt tego zioła jest dość silny i intensywnie psychoaktywny. Tytoń indyjski jest ważnym składnikiem wielu mieszanek do palenia i był również używany przez plemiona szamańskie.

Jego efekt jest stymulujący i jednocześnie relaksujący, spokojny i medytacyjny oraz rozluźniający mięśnie. W przypadku spożywania razem z innymi roślinami leczniczymi lub konopiami indyjskimi mogą wystąpić silne synergiczne i pozytywne efekty. Wysuszone części rośliny mogą być spożywane w jointach, waporyzatorze lub bongu. Roślina ta powinna być unikana przez osoby ze skłonnością do migren, ponieważ może wywoływać bóle głowy.

Mięta Pieprzowa (Mentha spp.)

Jest to bardzo powszechna i znana roślina, głównie spożywana jako napar. Rośliny mięty są szczególnie łatwe w pielęgnacji w doniczkach i wymagają dużej ilości światła. Mięta pieprzowa może się silnie rozrastać w naszym ogrodzie, jeśli ma wystarczająco dużo wilgoci. Jest to zioło często używane jako dodatek smakowy do mieszanek do palenia. Istnieje wiele różnych rodzajów mięty, np. mięta pieprzowa i mięta czekoladowa. Dym i aromat mięty mogą się różnić w zależności od odmiany.

Kocimiętka Właściwa (Nepeta Cataria)

Kocimiętka jest wszystkim doskonale znana, gdyż występuje niemalże w każdym ogrodzie. W przeszłości była używana do produkcji herbat i naparów w celu zwalczania skurczów mięśni, bólów głowy, gorączki i drgawek. Kocimiętka była także palona głównie w leczeniu astmy i zapalenia oskrzeli. Suszona kocimiętka jest popularnym substytutem tytoniu. Palenie kocimiętki wywołuje łagodną euforię i jest pomocne przy skurczach mięśni. Kocimiętka wzmacnia działanie marihuany i dlatego doskonale nadaje się do mieszanek ziołowych. Jest również ceniona za swoje właściwości lecznicze, które łagodzą bóle brzucha, mdłości i problemy trawienne.

Szałwia Omszona (Salvia nemorosa)

Szałwia jest bardzo powszechna i występuje w wielu kolorach. Głównie można ją spotkać w kolorze białym, różowym i fioletowym. Uważa się, że kwiaty, liście i korzenie szałwii stepowej mają działanie przeciwbólowe, uspokajające i nasenne. Jednocześnie ma działanie nasilające marzenia senne, dlatego nazywana jest również zielem marzeń sennych. Dla niektórych osób szałwia stepowa wywołuje efekt odurzający i podobny do marihuany. Występują liczne podgatunki szałwii stepowej. Niektóre mają wyraźny efekt, inne nie lub tylko trochę. Rośliny te kiedyś były hodowane jako rośliny ogrodowe i ozdobne i nie brano pod uwagę jej właściwości psychoaktywnych. Wysuszone części rośliny mogą być palone lub waporyzowane w jointach i w bongu.

Męczennica Cielista, Męczennica Pańska lub Kwiat Męki Pańskiej (Passiflora Incarnata)

Męczennica cielista jest odporna i rośnie bardzo dobrze przy dobrej pielęgnacji i odpowiednim stanowisku. Szybko sama tworzy liczne sadzonki i z czasem rozprzestrzenia się w ogrodzie, który zdobią jej przepiękne kwiaty. Można je również uprawiać w doniczkach w zamkniętych pomieszczeniach. Tutaj potrzebuje wystarczającej ilości światła, aby dobrze się rozwijać. Zioło to było mieszane z herbatą przez Inków i używane do wzmacniania substancji halucynogennych. W dużych dawkach działa jako inhibitor enzymu MAO. Kiedy kwiat passiflory jest palony w fajce, wywołuje krótkotrwałą euforię. Zapewnia również spokojny sen i pomaga w odstawieniu tytoniu. Doskonale wzmacnia i uzupełnia haj marihuany. Ponadto ma łagodny, goździkowy aromat, który doskonale łączy się z pikantnymi odmianami marihuany.

Grzybień Błękitny, Lotos Błękitny (Nymphaea Caerulea)

Roślina ta była używana przez tysiące lat przez rdzennych mieszkańców do ceremonii religijnych w celu osiągnięcia wyższego poziomu świadomości. Wysuszone kwiaty niebieskiego lotosu są spożywane jako herbata lub palone. Niebieski lotos wywołuje uczucie uspokajającej euforii i jest popularny jako afrodyzjak i środek uspokajający. Używany w mieszance ziół, daje działanie uspokajające z uczuciem mrowienia ciała. W połączeniu z marihuaną pojawiają się ciekawe efekty.

Liście Malin

Może to być zaskakujące, ale rzeczywiście liście malin to nie zawierają nikotyny i są doskonałą alternatywą dla tytoniu. Zawierają one liczne związki lecznicze, takie jak garbniki, flawonoidy i witaminę A/C. W przeszłości istniały nawet ziołowe papierosy wprowadzone przez Indian, które były robione z liści malin. Były one również używane do rytuałów religijnych i specjalnych okazji. Liście maliny mają działanie neutralizujące, obniżają poziom cukru we krwi, działają uspokajająco i rozluźniają mięśnie. Nie powinny jednak być stosowane przez osoby przyjmujące leki przeciwdepresyjne lub uspokajające.

Inne Rośliny i Zioła Lecznicze Nadające Się Do Palenia:

– Rumianek
– Zielona herbata
– Damiana
– Kanna (może wzmacniać działanie marihuany, poprawia nastrój)

Przygotowanie Własnej Mieszanki Ziołowej Jako Substytut Tytoniu

Stworzenie własnej mieszanki zależy przede wszystkim od osobistych preferencji i gustu. Warto poeksperymentować z różnymi składnikami, aby dowiedzieć się, co działa na nas najlepiej. Należy zbierać zawsze świeże, młode liście (lub kwiaty) o porannej porze, a następnie powoli je suszyć w pomieszczeniu. Po wysuszeniu nasze rośliny ręcznie rozdrabniamy i siekamy, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Tworząc mieszankę do palenia można użyć wszystkich ziół na raz, a można też wybrać sobie jedno, które się najbardziej preferuje. Należy jednak zwracać uwagę na proporcje. Najlepszą rośliną do mieszania z marihuaną jest dziewanna. Ze względu na jej łagodny i niemalże bezwonny dym można ją wymieszać nawet w proporcji 50/50. Najmniejsze ilości powinny zajmować te zioła, które mają silną woń, jak mięta czy szałwia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.