Uzdrowienie przez „tylne wejście”

Być może ktoś słyszał już o Tommym Chongu, który w jednym ze swoich wywiadów opowiedział, jak udało mu się, między innymi, za pomocą czopków cannabisowych wyleczyć raka prostaty. Mimo, że niektórzy pacjenci raczej są raczej odstraszeni tą metodą, to istnieją coraz to nowsze dowody na to, że jest ona skuteczna.

Mikhail Kogan, który jest ordynatorem integracyjnego farmaceutycznego centrum przy George Washington University odrzuca przyjmowanie medycznej marihuany metodą inhalacji. Jest on tego zdania, że przy zastosowaniu doodbytniczym, czyli przez odbyt, absorpcja cannabisu jest o wiele lepsza niż przez płuca.

Przy spożyciu artykułów spożywczych kwas żołądkowy rozkłada część składników czynnych, dlatego też przykładowo sublingualne przyjmowanie, czyli pod język, jest skuteczniejsze:

„Droga doodbytnicza jest korzystniejsza ze względu na swój poziom absorpcji. Można przyjmować większe dawki i bedą one lepiej absorbowane, ale nie wszyscy są otwarci na taką metodę zażywania.” – powiedział Kogan. „Mamy tak dużo produktów i mamy do dyspozycji tyle metod, że palenie marihuany wydaje się już moim zdaniem być staromodne i z klinicznego punktu widzenia tylko w małej mierze przydatne.”

Warto napomknąć, że również przy innych roślinach palenie jest z medycznego punktu widzenia raczej atypowe a to novum w wysokiej mierze zaszło dzięki rozprzestrzenieniu się programów dla medycznej marihuany. Ta metoda została w ostatnich latach dopracowana i udoskonalona przez waporyzację – czyli wdychanie rozgrzanej pary.

Odnośnie stopnia użytkowania składników czynnych droga doodbytnicza może być uznawana za optymalną, jednak większość pacjentów i pacjentek odrzuca ją z powodu obrzydzenia czy też nienaturalności. Dalszym problemem jest to, że zasady legalizacji odpowiednich Stanów Ameryki nie obejmują czopków ze składnikami cannabisu i lekarze musieliby się z tego powodu doszkalać, aby poza paleniem brali pod uwagę również inne metody.

Musiałaby na to zareagować również regulacja prawna. W takim informacyjnym przedsięwzięciu na pewno udział wziąłby także sam Tommy Chong…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.