Wakacje we Włoszech – Największe Perły Kampanii

Neapol, Sorrento i Amalfi

Włochy to od wielu lat bardzo popularny kierunek wakacyjny, nie tylko pośród Polaków. Kraj ten ma do zaoferowania nie tylko piękne wybrzeża, świetną pogodę, ale i też mnóstwo zabytków i oczywiście pyszne specjały tamtejszej kuchni. Dziś oprócz wybierania takich celów jak Rzym czy Mediolan, turyści często wybierają też Kampanię. Tymczasem południe Włoch kryje tak wykwintne kurorty jak Capri, rajskie Amalfi czy ruiny Pompejów.

Neapol

Kampania to oczywiście region o bardzo znanej stolicy – Neapolu, który mimo złej reputacji o Piazza di Garibaldi, ma do zaoferowania takie miejsca jak Zatoka Neapolitańska w cieniu Wezuwiusza. Niewątpliwie jest tu wyczuwalny charakterystyczny klimat południa Włoch.

Sorrento

Oprócz górującego nad Pompejami Wezuwiusza, warto zobaczyć też Sorrento, które dla wielu znane jest z licznych filmów, piosenek i książek. Warto tam skusić się na kieliszek limoncello – pochodzącego stąd likieru cytrynowego.

Capri

Ta wyspa zachwyca wieloma rzeczami, ale szczególną jest przepiękne wybrzeże z niesamowitymi formacjami skalnymi. To tutaj znajdziemy jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Europie, Faraglioni, czyli wystające z morza skałki oraz słynną Grotta Azzurra, czyli Lazurową Grotę.

Wybrzeże Amalfitańskie

Costiera Amalfitana to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Starego Kontynentu, który został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.

Positano

Positano wyróżnia się kolorowymi domami położonymi na stromych skałach, które zachwycają zarówno z daleka, jak i bliska. Warto mieć dobrą kondycję, gdyż aby zwiedzić to miasteczko, trzeba przejść mnóstwo schodów.

Ravello

Historia tego miasta sięga aż V wieku n.e.

Miasteczko Amalfi i Fiordo di Furore

Miasto Amalfi, które nadało nazwę dla wybrzeża, posiada długą i fascynującą historię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Wakacje we Włoszech – Największe Perły Kampanii”


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.