Zysk to nie jest dobry argument

Wcale nie trzeba tak dokładnie się przyglądać kampanii legalizującej konopie w Stanach Zjednoczonych, aby dostrzec, jak ważną rolę odgrywają tam oczekiwane zyski. „Miliony dolarów z podatków cannabisowych, które nakręcają całą gospodarkę i tworzą nowe miejsca pracy.” – już podczas kampanii w Colorado można było to usłyszeć i, co najlepsze, to się sprawdziło.

Zysk to nie jest dobry argument, jamaica.com.pl

Nowa analiza jednak ostrzega przed zachęcanie wyborców do legalizacji przez wysokie zyski podatkowe. Argumentacja badaczy z University of California w San Francisco bazuje na prostym stwierdzeniu, że oddziaływania legalizacji na ogólny stan zdrowia są ważniejsze w ocenie niż stworzenie nowego sektora gospodarczego, który mierzy się do przemysłu tytoniowego i alkoholowego.

Według zdania autorów powinno się wyciągnąć wnioski z negatywnych doświadczeń przemysłu alkoholowego i tytoniowego i przy tworzeniu nowych praw dotyczących marihuany zachować na oku ochronę ogólnego zdrowia. Bo jeśli marihuana będzie tak samo traktowana i reklamowana jak papierosy, to można się liczyć z bardzo wysokim zainteresowaniem i popytem.

W Colorado, gdzie publiczna reklama produktów cannabisowych jest zabroniona, można bez wątpienia dostrzec, że sklepy cannabisowe cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem, a przemysł konopny co trochę wydaje innowacyjne produkty na rynek. Autorzy przeprowadzonych badań są zdania, że przemysł cannabisowy bez sprawnej kontroli gwałtownie będzie rósł i z agresywną strategią rynkową będzie podchodził przeciwko warunkom regulacji, co ostatecznie będzie prowadziło do wzrostu kosztów społecznych i medycznych.

Zainteresowanie poprawnym obchodzeniem się z zalegalizowaną marihuaną jest pod coraz większym naciskiem, gdyż coraz więcej stanów przeprowadza głosowanie na temat legalizacji, a ich modele jak na razie najbardziej orientują się na prawach do konsumpcji alkoholu. Autorzy wymienionych badań uważają za ważne, aby konsumpcję marihuany utrzymywać zarówno u młodzieży jak i u reszty społeczeństwa na niskim poziomie. Dalsze cele to ochrona abstynentów, prewencja i pomoc przy terapii odwykowej. Uprawa marihuany powinna być ściśle uregulowana, tak jak marketing i handel produktów zawierających cannabis.

Z pewnością wiele argumentów badaczy jest słusznych a ich zamiary słuszne. Ale nie można zapomnieć o tym, że większość wpływów podatków z legalizacji wpływa na rzecz profilaktyki i nauki a ponadto większość mocniejszych i groźniejszych narkotyków zostaje zastąpiona właśnie cannabisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.