Mikroelementy przy uprawie konopi

Symptomy mikroelementów są ciężkie do zdefiniowania, ponieważ występują one w bardzo ścisłym związku i w ten sposób nie tylko się uzupełniają, ale i mogą na wzajem blokować. Ta grupa elementów znajduje się w tkance komórkowej, z wyjątkiem cynku, nie jest ruchoma i służy do budowy nowej tkanki komórkowej i wewnętrznych procesów.

Przy identyfikacji choroby, jak toksycznym wzbogaceniu, czyli przenawożeniu, i przy symptomach braków, należy trzymać się pewnych zasad, aby z pewnością zdiagnozować problem.

Symptomy braków, które przejawiają się poprzez żółknięcie dolnych liści i ich obumarcie, sprowadzają się do elementów grupy B, czyli ruchomych elementów. Są to makro- i drugorzędne elementy, jak również cynk. Górna część rośliny rośnie i rozwija się natomiast normalnie i bez żadnych wskazań na braki.

Elementy należące do grupy S, czyli statyczne, zostają tylko raz transportowane do swojego celu, czyli do komórki i tam wypełniają różne zadania. Jeśli dochodzi do braku, to roślina nie będzie w stanie pobrać potrzebnych elementów ze starszych liści. Dlatego brak ukazuje się zawsze na nowo wyrośniętych liściach i bocznych pędach.

Mikroelementy, które są zgromadzone w liściach pozostają statyczne w komórkach i nie mogą się poruszać. W najczęstszych przypadkach przejawia się to poprzez żółte końce pędów, które rozwijają za mało chlorofilu albo poprzez niedorozwinięty porost liści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.