Ile nawozu używać przy uprawie marihuany?

Kto stawia na jedną genetykę przy uprawie i jej jeszcze nie zna, może używać wysokich dawek dobrych nawozów do marihuany, ale musi to być starannie monitorowane. Jeśli liście górnej części rośliny zaczynają zawijać się do góry, zaczynają wysychać, to jest to znak, że rośliny wykazują znaczne przenawożenie. Takie symptomy występują już od różnicy 2 EC wartości w wodzie kanalizacyjnej.

Od wartości, przy które intensywniej wysychają końcówki liści rośliny i marże liści wszystkich poziomów liści, należy odliczyć 1 EC w absolutnej górnej granicy wartości EC w drenażu. Następnie należy nawozić obficie i raz poznaną genetykę już nigdy nie przenawozimy.

Po prostu musimy obserwować rośliny i znaleźć swoją własną wartość dawkowania nawozu. Niestety, różne rośliny różnie wskazują na nadmierne nawożenie. Co u jednej rośliny sygnalizuje nadmiernie nawożenie, przy drugiej będzie znaczyło coś innego, albo w ogóle nic. Potrzeba więc zawsze wszystko uważnie obserwować i rozważyć, czy coś jest nie tak i zaplanować, co dokładnie trzeba zrobić.

I oczywiście taki crash test nie robimy na wszystkich roślinach równocześnie. Jedna roślina może być nawożona nieco silniej niż reszta, aby zobaczyć, jak ona będzie reagować i jakie znaki ostrzegawcze będzie pokazywać. W ten sposób można dopasować dawki nawozu dla wszystkich innych roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.