nasiona marihuany i konopi automatic feminizowane

Mikroelementy przy uprawie konopi

Symptomy mikroelementów są ciężkie do zdefiniowania, ponieważ występują one w bardzo ścisłym związku i w ten sposób nie tylko się uzupełniają, ale i mogą na wzajem blokować. Ta grupa elementów znajduje się w tkance komórkowej, z wyjątkiem cynku, nie jest ruchoma i służy do budowy nowej tkanki komórkowej i wewnętrznych procesów.

Mikroelementy przy uprawie konopi, jamaica.com.pl

Przy identyfikacji choroby, jak toksycznym wzbogaceniu, czyli przenawożeniu, i przy symptomach braków, należy trzymać się pewnych zasad, aby z pewnością zdiagnozować problem.

Symptomy braków, które przejawiają się poprzez żółknięcie dolnych liści i ich obumarcie, sprowadzają się do elementów grupy B, czyli ruchomych elementów. Są to makro- i drugorzędne elementy, jak również cynk. Górna część rośliny rośnie i rozwija się natomiast normalnie i bez żadnych wskazań na braki.

Elementy należące do grupy S, czyli statyczne, zostają tylko raz transportowane do swojego celu, czyli do komórki i tam wypełniają różne zadania. Jeśli dochodzi do braku, to roślina nie będzie w stanie pobrać potrzebnych elementów ze starszych liści. Dlatego brak ukazuje się zawsze na nowo wyrośniętych liściach i bocznych pędach.

Mikroelementy, które są zgromadzone w liściach pozostają statyczne w komórkach i nie mogą się poruszać. W najczęstszych przypadkach przejawia się to poprzez żółte końce pędów, które rozwijają za mało chlorofilu albo poprzez niedorozwinięty porost liści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.