Uprawa Konopi na Prywatnej Wyspie – Zatrzymano Guy Laliberté

Założyciel cyrkowej firmy Cirque du Soleil został aresztowany w Polinezji Francuskiej za uprawę konopi na swojej prywatnej wyspie na Oceanie Spokojnym. Prokuratura poinformowała, że Guy Laliberté (60) przebywa w areszcie policyjnym. W środę Kanadyjczyk miał zostać postawiony przed sędzią śledczym. Laliberté zaprzecza stawianym mu zarzutom.

Uprawa Konopi na Prywatnej Wyspie – Zatrzymano Guy Laliberté, jamaica.com.pl

Według jego otoczenia, Laliberté dobrowolnie zastosował się do wezwania policji. Jego firma Lune Rouge ogłosiła, że miliarder używał konopi tylko do celów medycznych i „ściśle osobistych”. Nie uprawia rośliny na swojej prywatnej wyspie Nukutepipi do celów komercyjnych.

W wydanym oświadczeniu czytamy: „Guy Laliberté całkowicie dystansuje się od wszelkich plotek, które kojarzą go ze sprzedażą lub handlem narkotykami”.

Jak podaje kanał Polynésie Première policja już kilka tygodni temu przesłuchała jednego z współpracowników Lalibert odnośnie zarzutów narkotykowych. Podczas przesłuchania na telefonie przesłuchiwanego miały zostać znalezione również zdjęcia plantacji marihuany.

Guy Laliberté zaczynał swoją karierę jako uliczny artysta i w 1983 roku wraz z przyjaciółmi i pieniędzmi z prowincji Québec założył Cirque du Soleil. Cirque du Soleil był cyrkiem bez zwierząt i bez areny cyrkowej, który stał się światową marką.

Od 2008r. Laliberté zaczął sprzedawać większość swoich udziałów państwowym spółkom holdingowym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i amerykańskiemu inwestorowi finansowemu TPG Capital. Magazyn „Forbes” szacuje obecnie jego majątek na miliard dolarów. W 2012 roku było to jeszcze 2,6 miliarda dolarów.

Na swoje 50 urodziny w 2009 roku, Laliberté wywołał sensację fundując sobie prywatny lot kosmiczny na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS. W ciągu ostatniej dekady zrobił również furorę jako pokerzysta.

Już w 2007r. nabył on wyspę atolową Nukutepipi w archipelagu Tuamotu na wschód od Tahiti o powierzchni 2,3km, jako niezwykłe przyjemne miejsce dla swojej rodziny i w przypadku globalnej katastrofy. W międzyczasie powstał tam luksusowy resort wypoczynkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.