Czym Jest i Co Potrafi THCP?

144 – właśnie tyle wynosi liczba do tej pory odkrytych fitokannabinoidów, i z pewnością ni jest to liczba ostateczna. Chociaż niewiele wiadomo na temat większości z tych substancji i ich potencjału, badania skupiają się głównie na „nowych” kannabinoidach.

Jeden z nich został odkryty przez włoskich badaczy pod koniec 2019 roku. Ponieważ THC-P jest obecnie na wysokim poziomie, przyjrzyjmy się bliżej temu, co naukowcy odkryli na jego temat.

THCP Jest Silniejsze Niż THC Delta 9

Badając profil kannabinoidowy szczepu, który wraz z profilem terpenowym jest charakterystyczny dla odmiany konopi indyjskich, włoscy naukowcy w 2019 roku odkryli nowy kannabinoid – THC-P, a także jego odpowiedni homolog, CBD-P.

W swoich badaniach in vitro na hodowlach komórkowych naukowcy dokonali interesującego odkrycia – TCH-P, podobnie jak THC, wiąże się z receptorem CB1, tyle że THC-P wydaje się być w pełni antagonistą, podczas gdy THC ma stosunkowo niskie powinowactwo. Im silniej substancja wiąże się z receptorem, tym silniej się aktywuje, co może oznaczać, że THC-P ma znacznie silniejsze działanie niż jego starszy brat, ponieważ jest aż 33 razy bardziej aktywny w receptorze.

Kannabimimetryczny – to słowo opisuje, jak bardzo niezbadana substancja jest podobna do działania konopi indyjskich. W tym przypadku THCP przekroczyło swoje referencje. Ze względu na to, ze obie substancje – i THC i THCP – wiążą się z tym samym receptorem, uważa się, że ich mechanizm działania jest podobny, co oznacza, że podobne jest też odurzenie, jakie wywołują.

Wpływ THCP na organizm został przetestowany na myszach i stwierdzono, że następstwami podawania THC-P były takie skutki, jak łagodzenie bólu, uspokojenie czynności jelit i nieznaczne obniżenie temperatury ciała oraz, że nie różniły się niczym od działania THC. Jednak w badaniu badano tylko receptory kannabinoidowe i związane z nimi efekty; jeśli THC-P ma takie same właściwości jak CBD, może wiązać się z różnymi receptorami (nawet z receptorami serotoniny), a tym samym mieć wiele innych efektów.

Czy Silny Oznacza Niebezpieczny?

THC-P może być w przyszłości interesujący dla pacjentów, ponieważ może zaspokajać potrzeby, których THC nie jest w stanie zaspokoić. Przykładowo w THC-Delta 8 odkryto dokładnie takie same właściwości jakie posiada THC, jednak THC-Delta 8 ma słabsze działanie psychoaktywne, co może być szczególnie korzystne w leczeniu dzieci i osób niepełnosprawnych.

Ale są też obawy. Dr Cecilia J. Hillard z Medical College of Wisconsin jest zaniepokojona skutkami ubocznymi. Twierdzi, że badanie jest zasadniczo dobrze skonstruowane, ale wolałaby, aby obie substancje zostały bezpośrednio porównane. Jest to ważne, ponieważ podczas gdy THC jest uważane za dość bezpieczne ze względu na niskie powinowactwo do receptorów, hodowla odmian o wysokiej zawartości THC-P może być problematyczna.

THC-P jest pełnoprawnym antagonistą, podobnie jak syntetyczny narkotyk Spice, którego sztuczne kannabinoidy aktywują receptor CB1 na tyle silnie, że mogą powodować gwałtowne lub zagrażające życiu skutki uboczne. Należą do nich również psychozy i silne uzależnienie, dlatego dalsze badania są tak elementarne.

Dr Samuel Banister z Uniwersytetu w Sydney uważa, że obawy dr. Hillard są bezpodstawne, ponieważ THC-P występuje w roślinie w znacznie mniejszych ilościach niż THC i nie powinno to stanowić problemu. Być może zapomniał, że w ciągu 50 lat ludzie tak zmanipulowali rośliny konopi indyjskich, że ich zawartość THC wzrosła z 8-15% do 40%.

Co ciekawe, naukowcy biorą pod uwagę fakt, że przez te wszystkie lata to nie THC Delta 9 był źródłem naszego uzależnienia, ale głównie THC-P.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.