Które produkty konopne mogą zostać wykorzystane w medycynie?

O właściwościach leczniczych konopi wiadomo już od dawna. Wielu ludzi cierpiących na różne schorzenia z niecierpliwością czekają na zalegalizowanie medycznej marihuany także w Polsce.

konopie-medyczne-wykorzystanie-leczenie-1

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pacjencji są zdani na lecznie się naturalnymi produktami konopnymi, to mogą sięgnąć albo po marihuanę, albo po haszysz. Niektórzy jednoznacznie wolą marihuanę, ponieważ w jej czystej postaci nie występują żadne zanieczyszczenia, jak henna czy wosk.

Przypominamy jednak, że UPRAWA KONOPI INDYJSKICH NA TERENIE POLSKI JEST (jeszcze) ZABRONIONA!

Konopia posiada charakterystyczne składniki, wane kannabinoidami. Do dziś znanych jest 66 różnych kannainoidów, które można podzielić na 10 grup.

Najważniejszą z nich jest grupa THC, która zawiera 9 róznych kannbinnoidów. Najważniejszym reprezentantem jest delta-9-tetrahydrocannabinol, w skrócie delta-9-THC albo potocznie THC. Jego międzynarodowa nazwa to Dronabinol. Zawiera on najwięcej właściwości leczniczych, np. działa antyepileptycznie, zwiększaja apetyt, hamuje wymioty, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, rozluźniająco czy uspokajająco. Jest też odpowiedzialny za słynny „high”.
Są to jednak tylko niektóre z właściwości leczniczych THC.
Aby THC osiągnęło swoje działanie, niezbędna jest dzienna dawka w ilości
5 – 30mg.

Drugą najważniejszą grupą zawartą w konopi to grupa kannabidioli, czyli CBD. W przeciwieństwie do THC nie powoduje „haju”, a wręcz przeciwnie w większych dawkach go zmniejsza. Jednak wzmacnia właściwości lecznicze THC. Działa uspokajająco, przeciwzapalnie, antyepileptycznie, przeciwlękowo, antypsychotycznie i zmniejsza ciśnienie śródgałkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.