Michigan głosuje nad legalizacją marihuany

Podczas głosowania w listopadzie 2018 roku oczekuje się 61 procent głosów za.

To, że legalizacja cannabisu w Stanach Zjednoczonych Ameryki funkcjonuje całkiem dobrze i przyciąga do siebie o wiele więcej ludzi niż strategia prohibistyczna, udowadniał już kilkakrotnie uniwersytet w Ann Arbor w stanie Michigan, publikując między innymi badanie mówiące o trudniejszym dostępie dzieci do marihuany dzięki jej legalizacji i przez to o mniejszej liczbie dzieci konsumujących.

Ze względu na to, że w tym leżącym na północnym wschodzie stanie posiadanie cannabisu nadal jest srogo karane, postanowiono zorganizować tam wybory, które miałyby zadecydować o zakończeniu zakazu cannabisu. Jak zostało podane na oficjalnej stronie, Michigan miało 26 kwietnia 2018 roku zagłosować nad legalizacją marihuany. Mimo, że medyczna marihuana w Michigan jest dla pewnej grupy pacjentów dostępna, to takie zastosowanie najwidoczniej nie jest wystarczające dla społeczności w Michigan.

Z oficjalnej strony można się dowiedzieć, że zameldowani wyborcy oddali wystarczającą liczbę głosów dla Michigan Regulation and Taxation of Marihuana Act i dzięki temu w listopadzie ludność będzie mogła głosować nad legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych. Zwolennikom aktualnej kampanii legalizacji cannabisu z Michigan udało się zebrać 360.000 podpisów. Chcą oni takiego samego traktowania cannabisu jak alkohol. Przy pomyślnym wyniku wyborów zarówno uprawa jak i posiadanie wszystkich produktów cannabisowych byłyby dozwolone dla osób powyżej 21 roku życia.

Regulacja komercyjnego sektora również zostałaby zainicjowana poprzez przydzielanie licencji. Według ogólnokrajowej ankiety, która została zalecona przez biuro miejscowego NORML, w listopadzie można liczyć na 61-procentowe poparcie ze strony wyborców w Michigan.

W Oklahomie, Missouri i Utah natomiast w tym roku dopiero odbędzie głosowanie nad legalizacją medycznej marihuany, podczas gdy w South Dakota nie otrzymano wystarczającej liczby podpisów, aby do takich wyborów miało dojść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.