Zwiększone ryzyko zażywania narkotyków po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie

Dzieciństwo to bardzo wrażliwy okres w życiu każdego człowieka. Negatywne przeżycia w tej fazie mogą mieć długotrwałe konsekwencje i ciągnąć za sobą różne schorzenia. Jedno z Amerykańskich badań pokazuje, że nałóg narkotykowy u nastolatków w wielu przypadkach poprzedzany jest traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.
zwiekszone-ryzyko-zazywania-narkotykow-po-traumatycznych-przezyciach-w-dziecinstwie-1
Jeśli młodzi ludzie uciekają w zażywanie narkotyków, to mają do tego powód. Badania na 10.000 amerykańskich nastolatków ujawniły, że ból psychiczny spowodowany traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym zwiększa ryzyko sięgnięcia po narkotyki.

Szczególnie niebezpiecznym faktorem są molestowanie i znęcanie się nad dzieckiem. Ponadto takie zjawiska jak wypadki drogowe, katastrofy, czy choroby również wywołują traumę. Jeśli wystąpią one przed 11 rokiem życia, ryzyko popadnięcia w nałóg narkotykowy wrasta.

Także dzieci narkomanów są narażone na popadnięcie w nałóg. Po pierwsze dzieci narkomanów są zaniedbywane, a po drugie dzieci uczą się na przykładzie rodziców i widzą w narkotykach rozwiązanie problemów.

Leczenie nałogu w tak młodym wieku powinno się koncentrować szczególnie na szkodach w psychice dotkniętego i na przepracowaniu traumy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.