Cannabis w walce z nadciśnieniem

W dzisiejszych czasach wiele ludzi cierpi na nadciśnienie. Jest ono na tyle groźne, że może prowadzić nawet do zawału serca. W gazetach czytamy porady, jak je zwalczać. Są to między innymi zdrowe i rozmaite odżywianie, dużo ruchu, rzucenie palenia czy nie picie alkoholu. Zalecane są także ćwiczenia rozluźniające na rozładowanie stresu.

Jednak interesującym sposobem, jak się okazuje, mogą być nasiona konopi, a raczej oparta na nich dieta. Niedawno pojawiły się nowe badania naukowe, które to opisują „Preventive and treatment effects of a hemp seed (Cannabis sativa L.) meal protein hydrolysate against high blood pressure in spontaneously hypertensive rats” Girgiha AT. oraz jego kolegów.

Badania te zostały przeprowadzone na szczurach i ich wyniki pokazały, że za pomocą diety opartej na nasionach marihuany, jak i oleju pochodzenia konopnego, nadciśnienie tętnicze u szczurów zostało znacznie zmniejszone w porównaniu do grupy kontrolnej. Badania te trwały od 4 do 8 tygodni.

Obecnie Girgih AT wraz z kolegami poszukują ludzi, którzy byliby gotowi na poddanie się takiemu eksperymentowi. Warto przy tym zaznaczyć, że nie jest to w żadnym stopniu szkodliwe, a jeśli szczurom pomogło, to czemu i nam miałoby nie pomóc?

Od dawna wiadomo, że marihuana posiada wiele właściwości leczniczych i jest używana przez ludzi do leczenia różnych schorzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.