Czy w Kolorado Będzie Legalne Ecstasy?

Stan USA po marihuanie chce zalegalizować kolejne narkotyki.

Niedawno w Kolorado wydarzyło się coś, co u nas byłoby nie do pomyślenia: Senat poparł legalizację MDMA, czyli ecstasy. Chociaż projekt ustawy musi poczekać na zgodę rządu Stanów Zjednoczonych lub Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), krok ten jest nie mniej historyczny i chętnie widziany. Zarówno w Senacie, jak i w Izbie Deputowanych spotkał się on z dużym poparciem – nie było więc ani jednego głosu przeciwko projektowi. Czy kongresmeni odkryli jak się bawić?

Raczej nie, ponieważ ustawa dotyczy przede wszystkim stosowania leku w medycynie. Celem projektu jest uczynienie MDMA legalnym i ma umożliwić „prescribing, dyspensing, transport, possessing, and using”, jeśli FDA dopuści substancję jako lek na receptę.

Początkowo może to brzmieć nieprawdopodobnie. Jednak w Stanach Zjednoczonych istnieje duży ruch, który chce zalegalizować MDMA (lub 3,4-metylenodioksymetamfetaminę) do celów terapeutycznych. Szereg zabiegów terapeutycznych osiąga znaczące sukcesy dzięki zastosowaniu ecstasy: depresja, zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenia odżywiania i inne choroby można doskonale leczyć poprzez połączenie leku z terapią. Trzeba niestety przyznać, że również w tym przypadku nie ma stuprocentowego wskaźnika sukcesu.

Jednak w Kolorado istnieją granice dla progresywnej polityki antynarkotykowej: projekt ustawy, który miał ustanowić „panel kontrolny” dla różnych narkotyków, został niedawno odrzucony w Izbie Deputowanych. Chodziło głównie o zbadanie substancji. Nowa wiedza powinna zawierać sugestie dotyczące przeglądu starych przepisów, co oczywiście może prowadzić do bardziej liberalnej polityki antynarkotykowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.