Cannabis chroni przed uszkodzeniami wątroby spowodowanymi spożywaniem alkoholu

Naukowcy w Stanach Zjednoczonych przeanalizowali niedawno dane około 320.000 dorosłych osób, które w przeszłości nadużywały spożywania alkoholu i doszli do bardzo interesującego wyniku, który został właśnie opublikowany w portalu PubMed.

Jak się okazuje spożywanie cannabisu może chronić osoby nadużywające alkohol przed negatywnymi skutkami alkoholu, do jakich należą stłuszczenie wątroby, marskość wątroby czy nowotwór wątroby.

W rzeczywistości jest to wynik badań naukowców z różnych części Stanów Zjednoczonych i mówi on o tym, że jednoczesne spożywanie cannabisu przy spożywaniu alkoholu znacznie chroni jego konsumentów przed negatywnym wpływem alkoholu.

Ryzyko zachorowania na stłuszczenie wątroby spada przy tym aż o 45 procent, a ryzyko zachorowania na marskość wątroby spada nawet o 55 procent, jeśli dane osoby konsumują cannabis.

U pacjentów, którzy zostali sklasyfikowani jako uzależnieni od cannabisu wyniki te były nawet o wiele lesze niż u osób, które zostały sklasyfikowane jako normalny konsument.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Cannabis chroni przed uszkodzeniami wątroby spowodowanymi spożywaniem alkoholu”


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.