Cannabis chroni przed uszkodzeniami wątroby spowodowanymi spożywaniem alkoholu

Naukowcy w Stanach Zjednoczonych przeanalizowali niedawno dane około 320.000 dorosłych osób, które w przeszłości nadużywały spożywania alkoholu i doszli do bardzo interesującego wyniku, który został właśnie opublikowany w portalu PubMed.

Cannabis chroni przed uszkodzeniami wątroby spowodowanymi spożywaniem alkoholu, jamaica.com.pl

Jak się okazuje spożywanie cannabisu może chronić osoby nadużywające alkohol przed negatywnymi skutkami alkoholu, do jakich należą stłuszczenie wątroby, marskość wątroby czy nowotwór wątroby.

W rzeczywistości jest to wynik badań naukowców z różnych części Stanów Zjednoczonych i mówi on o tym, że jednoczesne spożywanie cannabisu przy spożywaniu alkoholu znacznie chroni jego konsumentów przed negatywnym wpływem alkoholu.

Ryzyko zachorowania na stłuszczenie wątroby spada przy tym aż o 45 procent, a ryzyko zachorowania na marskość wątroby spada nawet o 55 procent, jeśli dane osoby konsumują cannabis.

U pacjentów, którzy zostali sklasyfikowani jako uzależnieni od cannabisu wyniki te były nawet o wiele lesze niż u osób, które zostały sklasyfikowane jako normalny konsument.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Cannabis chroni przed uszkodzeniami wątroby spowodowanymi spożywaniem alkoholu”


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.