Dlaczego od cannabisu mamy czerwone i oczy i jak temu zaradzić?

Niestety jest to fakt znany na całym świecie: palenie marihuany powoduje czerwone oczy. Ale mało kto wie dlaczego właściwie tak się dzieje i co można przeciwko temu zrobić.

Przyczyną czerwonych oczu po zapaleniu marihuany jest znaczny spadek ciśnienia tętniczego. Cannabinoidy zawarte w marihuanie obniżają ciśnienie krwi i rozszerzają żyły. Te w oczach nie są jedynymi, które są przez to dotknięte. Z tego wniosku, że gałki naszych oczu są białe, jest to znacznie widoczne, gdy żyły w nich się poszerzą. Dlatego mamy czerwone oczy.

Drugim powodem jest też dym z marihuany. Oczy niektórych ludzi są szczególnie wrażliwe na dym cannabisowy, Ci, którzy palą w zamkniętych i niewietrzonych pomieszczeniach nie unikną tego, że ich oczy zostaną podrażnione i będą czerwone.

Trzecim powodem jest odwodnienie organizmu, co najpierw rozpoznajemy po oczach, które są czerwone. Powodem odwodnienia jest to, że nasz organizm potrzebuje bardzo dużo wody, aby móc usunąć różne substancji z naszego organizmu, jak THC. Czyli podczas palenia nasz organizm zużywa duże ilości wody.

Znamy już wszystkie przyczyny czerwonych oczu, a teraz poznamy sposoby, aby temu zapobiec.

1. Pić dużo wody, aby zapobiec odwodnieniu organizmu, a ten miał dość jej zapasów.
2. Jeśli się spieszymy: krople do oczu. Jest to najszybszy i najefektywniejszy sposób po paleniu.
3. Metoda klasyczna: nosić okulary przeciwsłoneczne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.