Horror Na Temat Turbo Cannabisu

W wyniku rosnącej akceptacji konopi indyjskich we współczesnych społeczeństwach, przeciętny obywatel jest dziś wyposażony w znacznie więcej informacji na temat rośliny marihuany i jej działania. To, czy te informacje są prawidłowe, zależy oczywiście od źródła.

Wiele firm medialnych, które jeszcze kilka lat temu dostarczały negatywnych informacji o marihuanie, jest teraz bardziej postępowych, nowoczesnych i przede wszystkim bardziej prawdziwych. Fakt, że istnieją jeszcze wyjątki, które wykorzystują wątpliwą propagandę, jest obecnie widoczny na łamach wielu stron internetowych i gazet.

Dzisiejsza marihuana jest silniejsza niż dekady temu

Pierwsza niemiecka telewizja odpyla przestarzałą maszynę propagandową dla widzów i uruchamia ją na pełnych obrotach. Skoncentrowany ładunek dezinformacji i półwiedzy jest dostępny w telewizji jako odcinek czasopisma politycznego Report München oraz jako artykuł towarzyszący na stronie internetowej Tagesschau.

Punktem wyjścia jest prawdziwy fakt, że konopie indyjskie w ostatnich latach stają się coraz silniejsze dzięki ukierunkowanej hodowli. Stale rosnące stężenie THC przy tej samej zawartości CBD powoduje problemy dla niektórych konsumentów, nie można temu zaprzeczyć. Jednak historia, którą reporterka z niej tworzy, zniekształca wszystkie fakty, dodaje półprawdy i tworzy z niej nierealistyczny scenariusz grozy.

Lobby prohibistyczne bez poważnych źródeł

W propagandzie antykonopnej bierze udział także znany lobbysta, prof. dr Rainer Thomasius, który – zgodnie ze swoimi zwyczajami – lubi uciekać się do wątpliwych lub nieprawdziwych badań, aby uzasadnić swoją opinię.

Zgłoszono 15-letnią dziewczynkę, która używała marihuany tylko przez dwa lata. Ponieważ spędziła już kilka miesięcy na ciągłej konsumpcji w tym krótkim okresie czasu, możemy się domyślać, że miała pewne problemy psychologiczne i ze swoim życiem nawet na początku konsumpcji.

Jednak w sprawozdaniu Tagesschau nie ma o tym mowy. Jej użycie doprowadziło ją bezpośrednio do psychiatrii, palpitacje i paranoja były objawami, które wywołały u niej konopie indyjskie. Nasuwa się pytanie, dlaczego ktoś miałby codziennie konsumować sprawdzoną substancję nieaddytywną, która powoduje takie nieprzyjemne skutki. Thomasius oczywiście zaprzecza temu faktowi i przypisuje marihuanie znaczny potencjał uzależniający.

Przekręcone fakty nie ukrywają, że legalizacja jest rozwiązaniem

Sam język, którego używa sprawozdawczość, jest mniej więcej tak poważny, jak cytowane przez Thomasiusa badania. Dzisiejsza silna turbo marihuana powoduje uzależnienia, psychozę i samobójstwa. To mają być wyniki legalizacji w stanach USA, takich jak Kolorado. Źródła takich roszczeń oczywiście nie są podane.

Szef bawarskiego laboratorium farmaceutycznego LKA również zabrał głos i potwierdził, że dzisiejsza marihuana jest wielokrotnie silniejsza niż trzy dekady temu. Wątpliwe jest, czy podane liczby są prawidłowe, ale nikt nie kwestionuje tego faktu. Wnioski, które wynikają z tego sprawozdania, są więcej niż wątpliwe.

Każda naukowo ukierunkowana logika zalecałaby legalizację dla osób dorosłych ze ścisłą kontrolą i wskazaniem ilości substancji czynnych jako możliwego rozwiązania. Kłamliwa teza, że legalizacja w USA zwiększyłaby problem uzależnienia, psychozy, a nawet samobójstw pod wpływem legalnej marihuany, zamyka absurdalną propagandę, czego nie można było oczekiwać od niemieckiej telewizji publicznej w tym tysiącleciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.