Houseplant Walczy o Sprawiedliwość Społeczną

Cannabisowa marka Houseplant, której właścicielami są Seth Rogen i Evan Goldberg, wspiera osoby skazane za posiadanie marihuany. W kwietniu ubiegłego roku kanadyjski aktor, scenarzysta, producent i reżyser Seth Rogen wraz ze scenarzystą Evanem Goldbergiem założyli markę marihuany Houseplant. Dzięki wysokiej jakości odmian Sativa, Inidica i szczepów hybrydowych, które są oferowane w kolorowych i stylowych opakowaniach, firma z Toronto zapracowała sobie na całkiem niezłą reputację.

W 2019 roku firma odnotowała stały wzrost. Nie tylko produkty z konopi przyciągają uwagę. Jak donosi serwis benzinga.com, Rogen niedawno powiedział Forbesowi, że Houseplant jest „ogromnie skoncentrowany na dostarczaniu wysokiej jakości, edukacyjnych i łatwych do zrozumienia doświadczeń”. Oprócz marihuany, marka zajmuje się kwestiami sprawiedliwości społecznej i legalizacji marihuany w USA.

Wykreślenie z rejestru karnego

We wrześniu Rogen zaapelował podczas National Expungement Week (N.E.W.) o usunięcie wszystkich wyroków skazujących i wpisów do rejestrów karnych osób skazanych za małe ilości konopi indyjskich. Komik skrytykował również nieproporcjonalne ustawodawstwo dotyczące wyroków skazujących w sprawach o konopie indyjskie.

N.E.W. jest kampanią eventową prowadzoną w całych Stanach Zjednoczonych. Miasta uczestniczące w programie udzielają bezpłatnych porad prawnych w zakresie usuwania przestępstw administracyjnych lub drobnych wykroczeń z rejestru karnego. Jednym z celów jest pomoc poszkodowanym w zwiększeniu ich szans na znalezienie pracy i mieszkania.

Houseplant zwraca uwagę na problemy w polityce cannabisowej

W Kanadzie marka Setha Rogena i Evana Goldberga aktywnie wspiera kampanię, która pomaga mniejszościom uporać się ze szkodami spowodowanymi przez kryminalizację rośliny konopi w przeszłości. Jednym z możliwych środków byłoby ułaskawienie przez rząd kanadyjski każdego, kto został skazany za samo posiadanie marihuany. Miało to na celu osiągnięcie większej sprawiedliwości społecznej.

W Stanach Zjednoczonych Rogen i Goldberg wspierają również takie organizacje, jak założony w 1995 roku Marihuana Policy Project (MPP) oraz National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML), które poprzez swoją lokalną i federalną działalność lobbingową wspierają legalizację i dekryminalizację używania konopi indyjskich na szczeblu federalnym.

Podobnie jak Houseplant, organizacje te przywiązują dużą wagę do edukowania społeczeństwa w zakresie nieproporcjonalnego karania naruszeń praw dotyczących konopi indyjskich, a także korzyści zdrowotnych i potencjału leczniczego rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.