Jak zakonserwować zebrane kwiaty konopi

paki-konopia-konserwacja-1
Przygotuj swoje zebrane pąki do konserwacji poprzez ich wysuszenie.
W zależności od wielkości plonów należy użyć kilka kartonów normalnych rozmiarów, szafę lub jakieś pomieszczenie. W przypadku korzystania z kartonów pomocne jest usunięcie liści. Szafy i pokoje mają zwykle odpowiednią cyrkulację powietrza, więc z usuwaniem liści można spokojnie poczekać. Dodatkową cyrkulację powietrza można zapewnić za pomocą wentylatora. Codziennie należy też sprawdzać, czy nie rozwinęła się pleśń lub zgnilizna, gdyż może to zniszczyć całe plony. Każdą zaatakowaną część rośliny należy natychmiast wyrzucić.

Jeśli masz wścibskich sąsiadów to pamiętaj, że konopie wydzielają w pierwszych dniach suszenia jednoznaczny zapach. Nie należy więc otwierać okna. Możesz w tym czasie wziąć się za gruntowne sprzątanie mieszkania przy użyciu silnych środków, które zamaskują zapach konopi albo np. odmalować stare drewniane krzesła i stół. Po kilku dniach zapach nie będzie już wyczuwalny, a jeśli łatwo jest odłamać pąki od łodygi, to znaczy, że możesz przystąpić do konserwacji.

Najprostszym sposobem jest użycie brązowych papierowych toreb. Jednakże jeśli mieszkasz w suchym klimacie, możesz pominąć ten krok. Nie należy używać plastikowych toreb lub białych toreb papierowe. Plastikowe torby powodują pleśń i gnicie a białe papierowe worki zawierają wybielacze, które zanieczyszczają towar. Napełnij worki pąkami, ale nie więcej niż na kilka centymetrów i potrząśnij nią przynajmniej raz dziennie. Zawsze sprawdzaj, czy nie utworzyła się zgnilizna lub pleśń.

Podczas suszenia roślin zbieraj też słoiki z pokrywkami, które możesz również wykorzystać do konserwowania. Napełnij je na około 2/3 całości wysuszonymi pąkami i zamknij luźno pokrywę, ponieważ pąki muszą dostawać tlen, aby umożliwić im naturalny proces metabolizmu cukru i chlorofilu. Spowoduje to, że dym stanie się miększy. Przez pierwszy do dwóch tygodni powinieneś raz lub dwa razy na dzień sprawdzać, czy nie wytworzyła się pleśń i zgnilizna.

Im dłużej dłużej konserwujesz tak pąki, tym miększy dym.

PAMIĘTAJ, ABY ZAWSZE SPRAWDZAĆ CZY NIE MA PLEŚNI!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Jak zakonserwować zebrane kwiaty konopi”


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.