Macedonia – Największe Atrakcje

Czy mieliście już okazję być w Macedonii? Ten niepozorny kraj posiada wiele ciekawych i jeszcze piękniejszych miejsc, które koniecznie muszą się znaleźć na liście każdego podróżnika.

Skopje

Stolica Macedonii kryje wiele wspaniałych zakątków. To trzeba zobaczyć.

Jezioro Ochrydzkie

Zarówno samo jezioro jak i miejscowość Ochryd są wpisane na listę UNESCO. Jest to jedno z najstarszych jezior na świecie o głębokości 288 metrów głębokości i krystalicznie czystej wodzie. Macedończycy nazywają to jezioro swoim morzem.

Tawcze grawcze

Jest to narodowe danie Macedonii, bardzo proste i bardzo pyszne. To ugotowana biała fasola z dużą ilością słodkiej papryki, którą zapieka się w glinianym naczyniu, którą podaje się z lepinją, czyli świeżym, białym pieczywem.

Jezioro Prespa

Kurbinowo

To tu znajduje się XII-wieczna cerkiew św. Jerzego, do której zjeżdżają się ludzie z całego świata.

Masyw górski Baba

Širok Sokak, Bitola

Širok Sokak to szeroki deptak. Tutaj wypijesz pyszną, gorącą kawę i zimne piwko Skopsko.

Winiarnie

W całej Macedonii jest zarejestrowanych około 80 winiarni, z czego większość znajduje się w dolinie rzeki Wardar. To właśnie stąd pochodzi czerwony Prokupec, Žilavka i Stanushina Rosé, Temjanika czy czerwony Kalesh.

Prilep

To miasto, które niestety spłonęło. Jak mówi miejscowy mnich, wystarczyło 2 godziny, aby płomienie pochłonęły całe miasteczko. Cudem ocalała tamtejsza cerkiew i budynek, w którym mieszka mnich.

Monastyr Treskavec, Prilep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.