Ohio Legalizuje Marihuanę

Coraz więcej krajów i stanów zdaje sobie sprawę, że prohibicja marihuany przynosi więcej szkody niż pożytku. Sprawiła ona bowiem, że wiele osób z powodu konsumpcji lub posiadania niewielkich ilości marihuany poniosło długotrwałe szkody i niepotrzebne cierpienie. Zamiast minimalizować ryzyko za pomocą regulowanych struktur i kontrolowanego rynku, a jednocześnie sprawić, że pieniądze z opodatkowanej sprzedaży marihuany będą wpływały do budżetu państwa, prohibicja prowadzi do tego, że pieniądze podatników są wydawane na egzekucję prawa, nawet przy minimalnych ilościach marihuany. Coraz więcej społeczeństwa dostrzega, że jest to efekt przeciwny do zamierzonego i bezsensowny.

W związku z tym w ciągu ostatniej dekady wiele stanów w USA częściowo za pomocą głosowania zmieniło tą sytuację na lepsze i zalegalizowało konopie indyjskie dla dorosłych. Nowo otwarty legalny rynek w ciągu ostatnich dziewięciu lat w Stanach Zjednoczonych zarobił 15 miliardów dolarów z podatków. Teraz inny stan USA poszedł o krok dalej, rezygnując z polityki prohibicji. Ohio staje się 24 stanem USA, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych mieszkańców.

Świadomie Podjęta Decyzja

Wyborcy w Ohio we wtorek, 7.11.2023 roku zagłosowali za projektem ustawy legalizującej marihuanę do użytku rekreacyjnego, sprzeciwiając się przywództwu republikańskiemu, które do tej pory uniemożliwiło przyjęcie proponowanej ustawy. Ohio jest dwudziestym czwartym stanem, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych i czternastym, który umożliwia to poprzez głosowanie zatwierdzone przez wyborców.

Przyjęcie „Issue 2” w Ohio oznacza również, że większość Amerykanów mieszka obecnie w stanie, w którym marihuana stała się legalna dla dorosłych. Tom Haren, rzecznik Koalicji Coalition to Regulate Marijuana Like Alcohol, powiedział o podjętej decyzji wyborczej, że obywatele Ohio udowodnili swoją wolę legalnego dostępu do marihuany poprzez przyjęcie „State Issue 2”.

Nadchodzące Zasady w Ohio

Nowe prawo pozwoli dorosłym w wieku 21 lat i starszym na zakup i posiadanie do 2,5 uncji (około 28 gramów) konopi indyjskich oraz uprawę do sześciu roślin w domu. W przypadku koncentratów posiadanie jest ograniczone do 15 gramów. Od dokonanych zakupów zostanie nałożony dziesięcioprocentowy podatek, który zostanie wykorzystany na pokrycie kosztów administracyjnych, leczenia uzależnień oraz programów sprawiedliwości społecznej i zatrudnienia wspierających samą branżę.

Jak pisze Marijuana Policy Project na swojej stronie internetowej, oczekuje się, że legalna sprzedaż rozpocznie się w 2024 roku. W ramach „Issue 2” przewidziano również środki finansowe na ustanowienie programu na rzecz większej sprawiedliwości społecznej i zatrudnienia, a także na zbadanie kwestii umorzenia wcześniejszych kar związanych z marihuaną i reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Wynik wyborów powinien być postrzegany jako cios w twarz dla republikańskich ustawodawców, republikańskiego gubernatora Mike’a DeWine’a i stowarzyszeń przedsiębiorców, którzy wcześniej obawiali się wpływu marihuany na bezpieczeństwo w miejscu pracy i na drogach.

Ustawa Nie Została Jeszcze w Pełni Przyjęta

Ponieważ jednak jest to ustawa zainicjowana przez obywateli, rząd powinien jeszcze dokonać w niej pewnych zmian. Republikanie, którzy nadal są przeciwni, mogą zmienić prawo, a w najgorszym przypadku nawet je uchylić. Wśród obaw wyrażanych przez przeciwników legalizacji, które mogą być ponownie zbadane przez ustawodawców, jest struktura podatkowa przyszłego prawa, które nie przewiduje żadnych dochodów dla poszczególnych hrabstw w Ohio.

Zarządzają one jednak odpowiednimi programami socjalnymi mającymi na celu walkę z narkomanią, uzależnieniami i innymi problemami, które teoretycznie mogłyby powstać w wyniku przyjęcia „Issue 2”. Jednak blokada ze strony republikanów niesie ze sobą duże ryzyko polityczne, ponieważ wyborcy większością głosów już przyjęli ustawę. Nie powinno być już wątpliwości, że legalizacja marihuany może wygrać głosowanie nawet w konserwatywnym stanie, mówi Matthew Schweich, dyrektor Marijuana Policy Project. „W nadchodzących latach jeszcze więcej stanów wprowadzi legalizację i zwiększy presję na Kongres, aby rozwiązać rażące konflikty między krajowymi i stanowymi przepisami dotyczącymi konopi indyjskich”.

7 grudnia wynik wyborów w Ohio, a tym samym obecny projekt ustawy, musi zostać zatwierdzony. Oczekuje się, że legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych wygeneruje w Ohio ponad miliard dolarów obrotu rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.