USA: Mniej Alkoholu Dzięki Legalnej Marihuanie

Dziesięcioletnie dane z badania ankietowego przeprowadzonego wśród 1,1 miliona studentów wyższych uczelni w USA pokazują, że prawdopodobieństwo spożywania alkoholu przez nieletnich jest mniejsze, gdy konopie indyjskie są legalne do celów rekreacyjnych. Jest to wynik nowego badania.

W wielu stanach USA marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna. Jest to pierwsze badanie pokazujące i zajmujące się kwestią, w jaki sposób zmieniło się używanie substancji przez studentów po legalizacji.

Badacze zauważyli już tendencje wzrostu używania konopi indyjskich wśród studentów szkół wyższych po legalizacji – podaje raport. Jednak to nowe badanie sugeruje, że studenci używają konopi indyjskich zamiast alkoholu. W rezultacie dochodzi do mniejszej konsumpcji alkoholu.

Studenci Używają Konopi Indyjskich Zamiast Alkoholu

W ramach badania naukowcy badali tendencje w zakresie używania alkoholu, nikotyny, opiatów i innych narkotyków wśród studentów po zalegalizowaniu konopi indyjskich do celów rekreacyjnych.

Wykorzystując dane z badań ankietowych przeprowadzonych wśród studentów uczelni wyższych w latach 2008-2018, naukowcy chcieli zbadać, w jaki sposób legalizacja konopi indyjskich wpływa na inne tendencje w zakresie używania substancji.

Badanie pokazuje, jak legalna rekreacyjna marihuana wiąże się z ograniczeniem nadmiaru alkoholu wśród studentów, którzy są na tyle starzy, by legalnie spożywać alkohol.

Po tym, jak wiele stanów w USA zalegalizowało rekreacyjną marihuanę, naukowcy zaobserwowali spadek spożycia alkoholu w szkołach wyższych średnio o 6 procent.

Zoe Alley, doktorantka State University w Oregonie, wyjaśniła, że spadek był spowodowany większą dostępnością konopi indyjskich po legalizacji.

„Po osiągnięciu ustawowego minimalnego wieku dla spożywania alkoholu, nagle wiele osób używa więcej alkoholu, ponieważ jest on teraz bardziej dostępny. Natomiast zalegalizowanie marihuany może uniemożliwić studentom w wieku 21 lat zastąpienie marihuany alkoholem, w zależności od dostępności” – mówi Alley.

Dane potwierdzają hipotezę Alley. Na przykład w Oregonie, gdzie marihuana i alkohol są mniej więcej tak samo dostępne, mniej osób zwraca się ku alkoholowi. W rezultacie, wydaje się, że jest mniej nadużywań alkoholu.

Zmiany w Używaniu Substancji Po Legalizacji Konopi Indyjskich

Eksperci uważają, że zalegalizowana rekreacyjna marihuana zmieni trendy w konsumpcji substancji zarówno w USA, jak i w Kanadzie. W Kanadzie ustawowy minimalny wiek dla spożywania alkoholu i konopi indyjskich jest w wielu prowincjach niższy niż w USA.

Jednak ze względu na brak punktów sprzedaży detalicznej i niedobory produktów w Kanadzie konopie indyjskie są, przynajmniej do tej pory, mniej dostępne niż alkohol. Jednakże zwiększenie dostępności może również prowadzić do zmniejszenia spożywania alkoholu w Kanadzie. A to mogłoby być wielką korzyścią dla zdrowia publicznego.

Uwaga redakcji: To stwierdzenie naukowców jest jednak irytujące. Ponieważ zaledwie kilka tygodni temu powiedziano, że Kanada zmaga się z nadwyżką produkcji marihuany.

Ryzyko Związane z Używaniem Alkoholu i Konopi Indyjskich

Wielu ekspertów przyznaje, że szkodliwość i ryzyko związane z używaniem alkoholu przewyższają ryzyko związane z używaniem konopi indyjskich.

Od chorób nowotworowych i wątroby po agresje z tłem seksualnym, jazdę po pijanemu i śmiertelne zatrucia alkoholowe (problemy, które są plagą wyższych uczelni), alkohol stanowi największe zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

Jednakże dokładny związek między legalnym używaniem konopi indyjskich w celach rekreacyjnych a używaniem innych substancji jest nadal przedmiotem debaty.

Niektóre badania wykazały, że legalne rekreacyjne spożywanie konopi indyjskich zwiększa spożycie alkoholu w niektórych grupach ludności, podczas gdy inni wykazują spadek lub brak związku między legalizacją a spożyciem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.