Kanada: „Cannabis Act“ przeszedł przez senat

Całkowita legalizacja cannabisu w Kanadzie zbliża się coraz większymi krokami. 7 czerwca kanadyjski senat zaakceptował Cannabis Act, Bill C-45, z wygodną większością 56 do 30 głosów z jednym głosem wstrzymującym.

Głosowanie to kończy trwającą w Kanadzie od 90 lat prohibicję i sprawia, że Kanada będzie pierwszą nacją G7, która całkowicie zalegalizuje cannabis.

Nowa ustawa musi jeszcze jedynie przetrwać sprawdzenie przez Royal Assent, zanim ostatecznie wejdzie w życie. Zgodnie z nowym prawem większość różnych prowincji sama będzie mogła decydować, zgonie ze swoim uznaniem, w jaki sposób cannabis będzie legalny.

W całym kraju dopuszczalna dawka na osobę będzie wyniosła 30 gramów. Coffeeshopy na wzór tych holenderskich na razie nie będzie, prawo konsumenckie póki co będzie obejmowało jedynie sferę prywatną.

Tak samo marketing oraz design opakowań produktów cannabisowych, tak, jak w Stanach Zjednoczonych, będą podlegały srogim wytycznym. Poza tym dozwolona będzie uprawa do pięciu roślin cannabisu we własnych czterech ścianach, o ile dana prowincja tego nie zakaże, jak stało się to już w przypadku Quebec i Manitoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.