Kobiety konsumujące cannabis częściej uprawiają seks bez zabezpieczenia

Niezabezpieczony seks jest ryzykowny. Rezultatem może być niechciana ciąża albo choroby przenoszone drogą płciową. Niedawne badania wykazały, że ryzyko seksu bez zabezpieczenia u kobiet wzrasta, gdy zażywają one marihuanę.
kobiety-konsumujace-cannabis-czesciej-uprawiaja-seks-bez-zabezpieczenia-1

Większość młodych ludzi używa podczas seksu prezerwatywy. Ale nie wszyscy i nie zawsze. Badanie osób żyjących samotnie w wieku 16-44 lat wykazały, że tylko 64% z nich zawsze lub często używa prezerwatyw. Mniej więcej co piąta osoba przyznaje, że nigdy nie używa prezerwatyw podczas seksu, a tym samym wzrasta ryzyko niechcianych ciąż i chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak syfilis lub wirusowe zapalenie wątroby typu B.

Badania z USA wykazały, że zażywanie konopi ma związek ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Przeprowadzono wywiad z około 2800 kobietami w wieku od 18 do 27 lat. Wśród nich były wyłącznie bliźnięta jedno- i dwujajowe. Zespół badawczy był zainteresowany tylko powtarzającym się seksem bez zabezpieczenia. Powtarzający się stosunek bez zabezpieczenia to taki, gdy kobieta co najmniej trzy razy pod rząd nie użyła prezerwatywy, ani żadnej innej formy antykoncepcji podczas seksu. Chodziło jedynie o dobrowolny seks bez planowania ciąży.

Największe ryzyko niezabezpieczonego seksu występuje u kobiet, które zaczęły konsumować marihuanę przed osiągnięciem 17 roku życia. Wśród bliźniąt jednojajowych, które wcześnie podjęły się konsumpcji marihuany, odnotowano u 47% przypadek częstszego niż 3 razy stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Jednak tylko u 22% bliźniąt, które później lub w ogóle nie zaczęły zażywać konopi indyjskich.

Nie jest wykluczone, że używanie konopi jest tylko wynikiem ogólnie zwiększonej gotowości do ryzykownych zachowań. Ryzyko to jest prawdopodobnie uwarunkowane zarówno genetycznie, jak i pod wpływem innych czynników środowiskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.