Wzrost Hospitalizacji Po Spożyciu Marihuany

Wpływ Marihuany Na Zdrowie

W Niemczech w ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost przypadków hospitalizacji spowodowanych problemowym zażywaniem konopi indyjskich.

Wielu konsumentów, chociaż by chciało ograniczyć lub całkowicie rzucić palenie marihuany, nie radzi sobie z tym. W Niemczech w takim przypadku ludzie, którzy zdają sobie sprawę, że ich zażywanie konopi wymknęło się spod kontroli mogą skorzystać z pomocy w ramach programu doradczego Quit the Shit. Niekiedy cierpiący na inne problemy, takie jak depresja lub objawy psychotyczne, zgłaszają się do szpitala na leczenie.

Z USA nadchodzą wskazówki na to, że wraz z rozpowszechnieniem się zażywania konopi indyjskich wzrosła liczba osób korzystających z opieki medycznej z powodu ich zażywania. A jak wygląda sytuacja w Niemczech? Zespół badawczy kierowany przez Maksymiliana Gahra zbadał, czy rozwój w tym kraju przebiega podobnie.

Rozwój Diagnostyki Szpitalnej w Latach 2000-2018

Naukowcy przyjrzeli się zmianom w diagnostyce szpitalnej w latach 2000-2018. Badanie opierało się na danych Federalnego Urzędu Statystycznego dotyczących rocznej liczby przypadków, w których zażywanie konopi indyjskich uznano za główny powód leczenia i w których postawiono tak zwaną główną diagnozę.

W celu kontroli zespół przeanalizował liczbę diagnoz dotyczących spożywania alkoholu w tym samym okresie. Uwzględniono również całkowitą liczbę wszystkich diagnoz szpitalnych, aby określić względną częstotliwość diagnoz związanych z marihuaną.

Pięciokrotny Wzrost Hospitalizacji z Powodu Używania Konopi Indyjskich

Wyniki wskazują, że obserwuje się niemal stały wzrost częstości diagnoz związanych z marihuaną. Zwiększyła się zarówno bezwzględna, jak i względna częstotliwość hospitalizacji z powodu zażywania konopi indyjskich. W latach 2000-2018 odnotowano 4,8-krotny wzrost liczby głównych diagnoz związanych z konopiami indyjskimi. Odnotowano również 2,8-krotny wzrost liczby zabiegów z powodu ostrych problemów związanych z konopiami indyjskimi. Objawy psychotyczne wynikające z zażywania konopi indyjskich wzrosły 4,5-krotnie. W 2018 roku liczba ta była nawet 8,5 razy większa niż w 2000 roku.

Rozwój diagnostyki alkoholu pokazał, że nie wydaje się, aby nastąpił ogólny wzrost zachorowań na uzależnienie. W latach 2000-2018 nastąpił niewielki wzrost bezwzględnej liczby hospitalizacji z powodu problemów alkoholowych. Względna częstość występowania, tj. odsetek diagnoz alkoholowych w stosunku do ogólnej liczby wszystkich hospitalizacji, zmniejszyła się.

Możliwe Przyczyny Wzrostu

Jakie mogą być przyczyny wzrostu liczby hospitalizacji spowodowanej zażywaniem konopi indyjskich? Gahr i jego zespół oceniają, że wprowadzenie medycznej marihuany i debata na temat legalizacji marihuany mogą zwiększyć akceptację dla tego narkotyku wśród społeczeństwa, a następnie przyczynić się do szerszego rozpowszechnienia zażywania tego narkotyku.

Sam narkotyk również zmienił się na przestrzeni lat. Badania sugerują, że wzrosła zarówno liczba różnych odmian marihuany o wysokiej mocy z wysokim stężeniem substancji czynnej THC. Ponadto od kilku lat wprowadzane są na rynek syntetyczne i jednocześnie niebezpieczne dla zdrowia kannabinoidy. Sztuczne substancje czynne są po części bardzo silne. Spożywanie wiąże się z odpowiednio wysokim ryzykiem dla zdrowia. Konsumenci często doświadczają silnych objawów abstynencyjnych lub popadają w psychozę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © jamaica.com.pl - Portal o marihuanie.